Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 5 maart 2018

VBNGBk: Beschuldigde zwartspaarders gaan vrijuit – belastingdienst heeft ontoelaatbaar bewijs gebruikt

Beschuldigde zwartspaarders gaan vrijuit – belastingdienst heeft ontoelaatbaar bewijs gebruikt
De Belastingdienst heeft ontoelaatbaar bewijs gebruikt in de jacht op zwartspaarders. Ook heeft de Staat ten onrechte het rechterlijk bevel genegeerd om openheid van zaken te geven en is de waarheidsvinding en een doelmatige behandeling van de zaak belemmerd. Zo oordeelt het gerechtshof in Den Bosch. De uitspraak is een stevige tik op de vingers […]
Lees verder

Grenswerkers in Europa: bespreking van voorstellen voor niet-actieven.
1. Inleiding De Commissie Grenswerkers van de Vereniging voor Belastingwetenschap heeft in 2017 een onderzoeksrapport uitgebracht getiteld "Grenswerkers in Europa – een onderzoek naar fiscale, sociaal verzekerings- en pensioenaspecten van grensoverschrijdend werken". Het rapport is in de ledenvergadering van de Vereniging op 28 juni 2017 besproken. De doelstelling is "te inventariseren met welke problemen grenswerkers […]
Lees verder

Omzetten lijfrente in en periodieke uitkering – oplossing voor geëmigreerde Nederlanders
Samen met DNB, het ministerie van Financiën en de Belastingdienst heeft het Verbond van Verzekeraars een oplossing gevonden voor de problemen die klanten met een lijfrente ondervinden als ze naar het buitenland vertrekken. De problemen deden zich voor bij het omzetten van een lijfrente of pensioenkapitaal in een periodieke uitkering. Geëmigreerde Nederlanders konden in veel […]
Lees verder