Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zondag 11 maart 2018

VBNGBk: Update van Eelco Keij: Referendum, stand van zaken, en het wetsvoorstel vereenvoudiging stemmen vanuit het bu...

Update van Eelco Keij: Referendum, stand van zaken, en het wetsvoorstel vereenvoudiging stemmen vanuit het buitenland
Op 21 maart a.s. mogen ook Nederlanders in het buitenland naar de stembus: hier heb ik al eerder over geschreven. In deze post wil ik ingaan op de situatie rondom het referendum van 21 maart a.s. en over het nieuwe wetsvoorstel ter vereenvoudiging van het stemmen vanuit het buitenland. 1. Situatie referendum 21 maart a.s. […]
Lees verder

Het fiscale begrip "(on)voldoende in de belastingheffing van de woonstaat betrokken"
Op onze site staan twee berichten die leidden tot reacties en verdere vragen. De fiscale behandeling van pensioen in Portugal, met twee ogenschijnlijk tegenstrijdige Nederlandse rechterlijke uitspraken, met een aantal deskundige reacties er onder. De fiscale behandeling van het staatspensioen AOW in België, met uiteenlopende visies in beide landen, leidend tot een "pensioenakkoord" op 5 maart 2018. Dit […]
Lees verder

Stelling voor de maand maart 2018
De stelling voor de maand maart 2018 luidt: Ik ben resident in mijn woonland, maar declareer soms ook zorgkosten in Nederland. Ik maak dus ook gebruik van de zgn. pensioenlandzorg in Nederland. U kunt aangeven of dat gebruik "soms, vaak of altijd" is, of "nooit". Hier leest u meer over dat recht op pensioenlandzorg op […]
Lees verder