Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 23 april 2018

Ons Oranje! Ronald Koeman: 'Jammer, maar ik respecteer de keuze van Bas'

Ronald Koeman: 'Jammer, maar ik respecteer de keuze van Bas'
Bondscoach Ronald Koeman vindt het jammer dat Bas Dost besloten heeft een punt achter zijn interlandloopbaan te zetten, maar respecteert de keuze van de spits. "Bas heeft me het persoonlijk verteld, dat vind ik zeer netjes", zegt Koeman. "Ik vind het jammer dat hij stopt, ik zag zeker nog een rol voor hem bij het Nederlands elftal. Bij mijn start als bondscoach heb ik gezegd dat ik de eerste vier interlands wil gebruiken om spelers en speelwijzen uit te proberen, dus in die zin ligt veel nog open. Maar ik respecteer de keuze die hij maakt, ook omdat ik begrijp dat hij het gevoel al langer heeft." Het Nederlands elftal speelt op 31 mei een oefenduel in Slowakije en sluit het seizoen op 4 juni af met een duel tegen Italië in Turijn.
Lees verder

Nederland-Peru wordt erewedstrijd voor recordinternational Sneijder
Wesley Sneijder, recordinternational met 133 caps, zal zijn toch al imposante hoeveelheid gespeelde interlands op 6 september van dit jaar uitbreiden tot 134. Op die dag opent het Nederlands elftal het nieuwe interlandseizoen met een oefenwedstrijd tegen Peru in de Johan Cruijff ArenA. Het zal niet zomaar een 'friendly' zijn; het wordt de wedstrijd waarin Sneijder wordt uitgeluid als international, wordt bedankt voor zijn bewezen diensten, nog één keer als speler van Oranje in een volle ArenA. Voor Sneijder is het zijn gedroomde afscheid; op voetbalschoenen, spelend voor zijn land, afscheid nemend in het stadion waar hij veel herinneringen heeft liggen, afscheid nemend van zijn publiek bij een echte interland. Precies zoals hij het graag wilde. 'Hartstikke blij' 'Ik kan haast niet wachten tot 6 september.' "Ik ben hartstikke blij met wat er nu gaat gebeuren. Dit is het afscheid zoals ik het droomde, vergelijkbaar met zoals Podolski dat bij de Duitsers deed. Gewoon: afscheid nemen in een wedstrijd, in een team dat me dierbaar is en op een plaats die me dierbaar is. Ik kan haast niet wachten tot 6 september", aldus Sneijder vanuit Qatar. "Ik had dit eerlijk gezegd wel een beetje verwacht', zegt de bijna ex-international. "Dit wilde zowel de KNVB als ikzelf heel graag. Nou, dan komt het er meestal wel van. En je ziet dat het gebeurt. Ik ben er de KNVB oprecht dankbaar voor. Een mooier afscheid kan niet." Het was inderdaad al langer bekend bij de KNVB dat Sneijder graag op deze manier zijn afscheid wilde; spelend dus, deel uitmakend van Oranje en niet slechts na een gesprek met bondscoach Ronald Koeman. Onmiddellijk na de ontmoeting tussen Sneijder en Koeman, begin maart in Qatar, is in Zeist actie ondernomen om die wens te realiseren. Wesley Sneijder stopt als internationalIn maart beëindigde Wesley Sneijder zijn interlandcarrière. Speciaal moment "Zoiets moet uiteraard passen in het programma van de bondscoach. Maar de intentie om onze recordinternational dit afscheid aan te bieden was er bij alle betrokkenen meteen nadat zijn afscheid vast stond. Uiteindelijk leidde het tot de afspraak om op 6 september alles te laten samenvallen. Wesley verdient dit, daar was iedereen het al lang over eens. En nu kan het; tegen Peru, daar zijn we allemaal blij mee. Dit wordt een speciaal moment in de geschiedenis van Oranje en in de loopbaan van Wesley", aldus Nico-Jan Hoogma directeur topvoetbal bij de KNVB. Spelers met meeste interlands  SpelerInterlands1.Wesley Sneijder1332.Edwin van der Sar1303.Frank de Boer1124.Rafael van der Vaart1095.Giovanni van Bronckhorst1066.Dirk Kuijt1047.Robin van Persie1028.Philip Cocu1019.Arjen Robben9610.John Heitinga87 Het vertrek van Sneijder staat op zichzelf, vanwege zijn status als recordinternational. De KNVB heeft echter ook een plan ontwikkeld om elk jaar bij een officiële interland op passende wijze afscheid te nemen van spelers, die niet meer in aanmerking komen voor Oranje of zelf hebben aangegeven hun status als actieve international af te willen sluiten. Dat gebeurt voor het eerst op zaterdag 13 oktober, wanneer Duitsland de tegenstander is in de Nations League in de Johan Cruijff ArenA. Die wedstrijd wordt aangegrepen om van andere ex-internationals afscheid te nemen. En ook dan zullen de betreffende spelers van Oranje groots uitgeluid worden. Wall of Fame In even jaren is er voortaan bij de mannen een dergelijke afscheidsavond, in oneven jaren bij de vrouwen. Daarbij wordt rekening gehouden met de status van de ex-internationals. Er wordt hierbij onderscheid gemaakt tussen spelers (mannen en vrouwen) die tot vijftig interlands gespeeld hebben, die vijftig tot honderd interlands actief waren in Oranje en spelers die honderd of meer wedstrijden voor het Nederlands elftal zijn uitgekomen, de zogenoemde 'centennials'. Er komt op de Campus in Zeist een Wall of Fame, alle ex-internationals krijgen een aandenken van hun afscheid, zoals ze ook bij hun debuut een herinnering kregen. Afhankelijk van hun status als international ontvangen ze een heel pakket aan eerbewijzen aan hun carrière in Oranje. Voorafgaand aan Nederland - Noord-Ierland werd er afscheid genomen van vier speelsters. Zo moeten we omgaan met de mannen en vrouwen die ons zoveel plezier verschaft hebben "We willen op deze wijze passend afscheid nemen van onze internationals", zegt Jean Paul Decossaux, als commercieel directeur bij de KNVB onder meer verantwoordelijk voor evenementen. "Het wordt een traditie die we altijd zullen eerbiedigen. De KNVB vindt namens alle voetballiefhebbers dat onze belangrijkste spelers, want dat zijn de internationals, zo'n einde aan hun carrière in Oranje verdienen. Het is een ode aan wat ze ons gebracht hebben. Zo moeten we omgaan met de mannen en vrouwen die ons zoveel plezier verschaft hebben." Supporters Het voorgenomen eerbetoon gaat verder dan de spelers alleen. Ook supporters van het Nederlands elftal komen jaarlijks in de schijnwerpers te staan. Zij nemen geen afscheid, want fan van Oranje ben je voor het leven. Maar bij de KNVB wordt geïnventariseerd welke volgers van het Nederlands elftal 100 wedstrijden of meer hebben bijgewoond. Ook zij ontvangen een aandenken, krijgen de daarbij behorende aandacht in het stadion en worden vereeuwigd op een plaats op de Campus in Zeist. De ontmoeting in september tussen Peru en Oranje in Amsterdam is overigens onderdeel van de voorbereiding van Oranje op de eerste UEFA Nations League-wedstrijd uit tegen Frankrijk op zondag 9 september. De laatste UNL-wedstrijd op eigen bodem, vrijdag 16 november tegen Frankrijk, wordt gespeeld in Stadion Feijenoord in Rotterdam. Oranje opent seizoen tegen Peru in Johan Cruijff ArenALees meer over het programma van Oranje in 2018.
Lees verder

Oranje opent seizoen tegen Peru in Johan Cruijff ArenA
Het Nederlands elftal opent het nieuwe interlandseizoen donderdag 6 september met een oefenwedstrijd tegen Peru. De ploegen treffen elkaar in de Amsterdam ArenA, die tegen die tijd officieel de Johan Cruijff ArenA heet. De ontmoeting met de Zuid-Amerikanen is onderdeel van Oranjes voorbereiding op de eerste UEFA Nations League-wedstrijd tegen Frankrijk op zondag 9 september. Tevens is het duel een erewedstrijd voor recordinternational Wesley Sneijder. Nederland-Peru wordt erewedstrijd voor recordinternational SneijderLees meer over de erewedstrijd van Wesley Sneijder. Een maand later, zaterdag 13 oktober, treedt Oranje opnieuw aan in de Johan Cruijff ArenA. Dan is Duitsland de tegenstander in de Nations League. De laatste UNL-wedstrijd op eigen bodem, vrijdag 16 november tegen Frankrijk, wordt gespeeld in Stadion Feijenoord in Rotterdam. Het wedstrijdschema (alle duels beginnen om 20.45 uur) van de ploeg van bondscoach Ronald Koeman in 2018: Speelschema DatumWedstrijdLocatie31 meiSlowakije - Nederland (vr)Štadión Antona Malatinského (Trnava)4 juniItalië - Nederland (vr)Allianz Stadium (Turijn)6 septemberNederland - Peru (vr)Johan Cruijff ArenA (Amsterdam)9 septemberFrankrijk - Nederland (UNL)Stade de France (Parijs)13 oktoberNederland - Duitsland (UNL)Johan Cruijff ArenA (Amsterdam)16 oktoberBelgië - Nederland (vr) nnb16 novemberNederland - Frankrijk (UNL)Stadion Feijenoord (Rotterdam)19 novemberDuitsland - Nederland (UNL)Veltins-Arena (Gelsenkirchen) Nederland en Peru kwamen elkaar twintig jaar geleden voor het laatst tegen. In het Philips Stadion in Eindhoven boekte Oranje een 2-0 overwinning in zijn eerste wedstrijd onder toenmalig bondscoach Frank Rijkaard. Twintig jaar daarvoor, tijdens het WK 1978 in Argentinië, hielden de ploegen elkaar in de groepsfase in evenwicht (0-0). Het allereerste duel tussen Nederland en Peru dateert van 3 mei 1972. In Stadion Feijenoord won Oranje het oefenduel met 3-0. Kaartverkoop De verkoop van tickets voor de thuiswedstrijden van het Nederlands elftal – tegen respectievelijk Peru, Duitsland en Frankrijk - start dinsdag 22 mei via de officiële online ticketshop van de KNVB. De snelle beslissers worden beloond met een 'early bird-korting'; voor het tweede kaartje hoeft slechts de helft te worden betaald. Er zijn verschillende passe-partouts beschikbaar. Zo levert een passe-partout voor de drie wedstrijden 25% korting op. Oranje ClubCard-houders kunnen al vanaf dinsdag 15 mei kaarten aanschaffen. KaartverkoopBestel hier je kaarten voor Oranje!
Lees verder