Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 30 mei 2018

VBNGBk: Geen verblijfsrecht in het V.K. na 5 jaren verblijf zonder part. verzekering tegen ziektekosten te hebben gehad?

Geen verblijfsrecht in het V.K. na 5 jaren verblijf zonder part. verzekering tegen ziektekosten te hebben gehad?
Zie dit interessante artikel over het recht op permanent verblijf in het V.K. voor inactieve immigranten in verband met voorafgegane voldoende (particuliere) ziektekostenverzekering. Ik vraag mij af of dit probleem ook bij andere lidstaten geldt. Overigens lijkt het niet om (gepensioneerde) verdragsgerechtigde immigranten te gaan: http://europeanlawblog.eu/2017/03/17/the-uk-and-sickness-insurance-for-mobile-citizens-an-inequitable-mess-for-brexit-negotiators-to-address/ Toelichting (jdv): Het ziet er naar uit dat de […]
Lees verder

Zorgbijdrage volgens CRvB terecht opgelegd en berekend
zie op www.rechtspraak.nl de volgende uitsprak van de CRvB: ECLI:NL:CRVB:2018:1365  Instantie Centrale Raad van Beroep Datum uitspraak 09-05-2018 Datum publicatie 14-05-2018 Zaaknummer 15/7967 ZVW Bijzondere kenmerken Hoger beroep Inhoudsindicatie Geen aanknopingspunten in rechtspraak van het Hof van Justitie van de Europese Unie dat aanvullende (bedrijfs)pensioenen niet in de berekening buitenlandbijdrage meegenomen zou mogen worden. Terecht oordeel […]
Lees verder

Zorguitgaven stijgen in 2017 met ruim 2 procent
In 2017 is 97,5 miljard euro uitgegeven aan zorg, 2,0 miljard meer dan in 2016. De zorguitgaven groeiden minder hard dan de economie in 2017. Uitgaven aan kinderopvang stegen met 7,2 procent het meest. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe, voorlopige cijfers. De zorguitgaven in brede zin namen met 2,1 procent minder snel […]
Lees verder