Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

dinsdag 29 mei 2018

VBNGBk: Wat geldt er nu eigenlijk voor een gepensioneerd ambtenaar van de Europese Unie?

Wat geldt er nu eigenlijk voor een gepensioneerd ambtenaar van de Europese Unie?
In essentie Advocaat Generaal Niessen bracht advies uit aan de Hoge Raad in een cassatiezaak die door de CRvB bij die Raad is gebracht. In essentie: wie ooit gewerkt heeft bij de EU als ambtenaar en gepensioneerd is valt voor de conflictregels sociale zekerheid (welke wetgeving van toepassing) onder de regelgeving van de EU (voor EU […]
Lees verder

Onvolledig AOW pensioen
Een open brief van de heer Veldhuis uit Curaçao. Geachte Nederlander in het buitenland, Gaarne wil ik de volgende feiten onder uw aandacht brengen. In 2013 heeft de Nederlandse regering besloten om de AOW-leeftijd in fasen te verhogen. Dit in het kader van de verhoogde levensverwachting van elke Nederlander. Op het moment is de verhoging bepaald, […]
Lees verder

Draft Agreement on the withdrawal of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland from the European Union
Zie in verband met Brexit en sociale zekerheid, waarin ook voorstellen in verband met sociale zekerheid staan, vooral in verband met ziekterechten: Draft Agreement on the withdrawal of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland from the European Union and the European Atomic Energy Community highlighting the progress made (coloured version) in the […]
Lees verder