Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 4 juni 2018

3x3 basketbalteam geplaatst voor Jeugd Olympische Spelen

3x3 basketbalteam geplaatst voor Jeugd Olympische Spelen
ARNHEM –Het 3x3 basketbalteam vrouwen U18 heeft zich gekwalificeerd voor deelname aan de Youth Olympic Games (YOG), die van 6 tot en met 18 oktober 2018 in Buenos Aires worden gehouden. NOC*NSF heeft de voordracht van de basketbalbond (NBB) voor het team gehonoreerd.Dit basketbalteam is gekwalificeerd op basis van hun negende plek op de wereldranking voor meisjes onder 18 jaar oud. De internationale basketbalfederatie houdt deze ranking bij, de peildatum was 1 april 2018. De meiden U18 komen in het Argentijnse Buenos Aires in actie met negentien andere landen. Naast de reguliere 3x3 basketbalcompetitie doet Nederland ook mee aan de shoot out-competitie. Vier jaar geleden, tijdens de YOG van 2014 in het Chinese Nanjing, behaalden de 3x3 basketbalsters een zilveren medaille. Het team bestond toen uit Charlotte van Kleef, Esther Fokke, Fleur Kuijt en Janis Ndiba. Esther Fokke haalde in het...
Lees verder

Zeilers, badmintonner en beach-handbalsters naar JOS
ARNHEM – Talent TeamNL voor de Youth Olympic Games (YOG) groeit. Windsurfer Luc Schmitz en Nacra-zeilers Laila van der Meer en Bjarne Bouwer hebben zich net als het meisjes beach-handbalteam en badmintonner Dennis Koppen, gekwalificeerd voor dit evenement. De Youth Olympic Games (YOG) vinden dit najaar, van 6 tot en met 18 oktober, plaats in Buenos Aires, Argentinië. NOC*NSF heeft de voordrachten van het Watersportverbond KNWV, de badmintonbond NBB en het Handbalverbond NHV gehonoreerd. De zestienjarige windsurfer Luc Schmitz uit Almere kwalificeerde zich begin april met een 11e plaats op het EK BIC Techno op Sicilië. Zeilers Laila van der Meer (18 jaar, Grou) en Bjarne Bouwer (15 jaar, Giethoorn) stelden als gemengd team met een 5e plaats op het WK Nacra15 hun plek in Talent TeamNL veilig. De Nacra 15 is een supersnelle catamaran. Door het grote zeiloppervlak en de hoge snelheden wordt...
Lees verder

E-karting op programma Jeugd Olympische Spelen Buenos Aires
BUENOS AIRES - De FIA heeft een belangrijke stap gezet om de autosport te laten erkennen als volwaardig olympisch onderdeel. E-karting is een officieel programma-onderdeel van de Jeugd Olympische Spelen in oktober in Argentinië.E-karting moet het pad vrijmakenFIA-baas Jean Todt wil graag dat de autosport een Olympische discipline wordt en het introduceren van E-karting op de Jeugdspelen is daarin een essentieel onderdeel: "Sinds 2012 wordt de FIA al door het Internationaal Olympisch Comité erkent als een wereldwijde sportfederatie. Nu zetten we met de introductie van E-karting op de Olympische Jeugdspelen een belangrijke volgende stap", vertelde de topman tijdens de FIA Sport Conference in Manilla.Enorme kansOok de plaatsvervangend president Graham Stoker is blij met deze ontwikkeling: "We hebben nu de kans om het idee van autosport als Olympisch onderdeel nieuw leven in te blazen. We...
Lees verder