Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

dinsdag 5 juni 2018

Ons Oranje! Aké voorkomt nederlaag Oranje tegen Italië

Aké voorkomt nederlaag Oranje tegen Italië
Een laat doelpunt van Nathan Aké heeft ervoor gezorgd dat het Nederlands elftal niet heeft verloren van Italië. De speler van Bournemouth kopte Oranje in Turijn naast Italië: 1-1. Afgelopen donderdag eindigde de oefenwedstrijd tegen Slowakije in dezelfde eindstand. Italië-Nederland. Het zou zomaar een confrontatie kunnen zijn in de eindfase van een eindtoernooi. Een ultieme krachtmeting tussen twee grootmachten uit het mondiale voetbal. Maar hoe anders is het anno 2018. Aan de vooravond van het wereldkampioenschap is het slechts een oefenwedstrijd tussen twee landen, bij wie de pijn van het missen van het evenement nog onverminderd groot is. Geen WK voor Nederland, geen WK voor Italië. Koeman-Mancini Het was maandagavond ook een ontmoeting tussen de bondscoaches Ronald Koeman en Roberto Mancini. Eerder troffen ze elkaar in de finale van de Europa Cup 1 van 1992, als spelers van FC Barcelona en Sampdoria. Dat duel werd toen glansrijk gewonnen door Koeman, die op Wembley de enige treffer maakte. In Turijn viel er 26 jaar later minder te genieten voor Koeman. Veel minder. De keuzeheer van Oranje schrok afgelopen donderdag van de eerste helft tegen Slowakije (1-1 na 90 minuten), maandagavond speelde Nederland zo mogelijk nog matiger. De ploeg grossierde in balverlies, was achterin slordig, kwam amper tot een fatsoenlijke aanval, laat staan dat het gevaarlijk kon worden. — Foto: Doelman Jasper Cillessen moest een enkele keren in actie komen. Het is niet verrassend dat Italië voor rust de beste kansen kreeg, 4 in totaal. Na 3 minuten al zag Belotti een doelpunt afgekeurd en in het vervolg kreeg de spits nog een uitgelezen kans, evenals Verdi. Vijf minuten voor rust moest basisdebutant Ruud Vormer redding brengen op de doellijn. Dat het halverwege nog 0-0 stond, was een klein wonder. Maar net als tegen Slowakije kwam het Nederlands elftal in de tweede helft iets beter op stoom. Met Janmaat voor de aan zijn hand geblesseerd geraakte Hans Hateboer. Na een uur ontstond de eerste kans, toen Vormer Vilhena wist te vinden. Zijn inzet was echter te hoog. Koelbloedig Enkele minuten later liet Simone Zaza zien een stuk koelbloediger te zijn dan Belotti, die hij even daarvoor verving. Zijn eerste mogelijkheid was direct raak. Even later kreeg Domenico Criscito rood na het neerhalen van de doorgebroken Ryan Babel.   Met schoten van Vilhena en invaller Steven Berghuis liet Nederland zien zich niet gewonnen te geven. En terecht, want vlak voor tijd maakte Nathan Aké met zijn eerste interlanddoelpunt de gelijkmaker. In de absolute slotfase was Oranje zelfs dicht bij de winst.   — Foto: Basisdebutant Ruud Vormer redt op de doellijn. Vier wedstrijden is Ronald Koeman nu onderweg als bondscoach. De wedstrijden tegen Engeland, Portugal, Slowakije en Italië beschouwde hij nadrukkelijk als 4 momenten waarop hij aan 'zijn' Nederlands elftal kan bouwen. Die fase is nu ten einde. Oranje vervolgt haar route naar het EK 2020 op 6 september, in de thuiswedstrijd tegen Peru. Drie dagen later begint Nederland aan de Nations League, in en tegen Frankrijk. StatistiekenBekijk hier de statistieken van de wedstrijd.
Lees verder

Aftermovie Italië - Nederland
Het Nederlands elftal speelde maandagavond met 1-1 gelijk tegen Italië. Nadat de Italianen via Zaza op voorsprong waren gekomen halverwege de tweede helft en niet veel later met tien man verder moesten na rood voor Criscito, knikte Nathan Aké vlak voor tijd de gelijkmaker binnen. Kijk de wedstrijd op een bijzondere manier terug met de aftermovie. Alle fans, bedankt voor de support!     De aftermovie van Italië - Nederland.
Lees verder

Sporttuin in Prinses Maxima Centrum geopend door Oranje
De spelers van het Nederlands elftal hebben vanmiddag, dinsdag 5 juni, een sporttuin in het Prinses Maxima Centrum voor Kinderoncologie geopend. De internationals hebben op hun kosten de tuin laten aanleggen in het grootste kinderkankerziekenhuis in Europa. Vorig jaar maart deed de spelersgroep van het Nederlands elftal een donatie voor het aanleggen van de tuin. Direct uit Turijn, waar Oranje gisteren met 1-1 gelijkspeelde tegen Italië, ging een groot deel van de spelersgroep en staf naar Utrecht voor de opening van de tuin. Trots "Het is echt prachtig geworden", zegt aanvoerder Virgil van Dijk over de sporttuin. "Het is geweldig om die kinderen zo vrolijk te zien en te zien lachen. Als team vinden we het heel belangrijk om een steentje bij te kunnen dragen aan de maatschappij. Ook oud-spelers als Wesley Sneijder en onze voormalig teammanager, Hans Jorritsma, hebben hier een grote rol in gehad." "Om hier vandaag bij aanwezig te zijn is voor ons iets heel kleins, maar we zijn heel trots dat we hier onze bijdrage aan hebben geleverd. Je wil altijd kinderen blij maken en zien lachen, zeker de kinderen die hier in het ziekenhuis verblijven." Aanvoerder Virgil van Dijk deelt een handtekening uit. Wormhoudt Extra bijzonder is de rol van René Wormhoudt, herstel- en conditietrainer van het Nederlands elftal. Naast zijn werkzaamheden voor de KNVB ontwerpt Wormhoudt ook omgevingsruimten, zoals sportaccomodaties en buitenruimten. Zo ontwierp hij ook de tuinen in het Prinses Maxima Centrum, waaronder de sporttuin die door de spelers van het Nederlands elftal is gedoneerd. "De tuin is zo ingericht dat de kinderen die ziek zijn, maar ook hun broers, zussen en ouders én de mensen die hier werken, op een leuke manier als afleiding kunnen bewegen", vertelt Wormhoudt over de sporttuin. "Bewegen is natuurlijk ontzettend belangrijk om fit en gezond te blijven. En afleiding, met de leuke kleuren, de leuke vormen en de speelse dingen, zorgt ervoor dat je hier graag even verblijft - zodat je even in een andere situatie terechtkomt." René Wormhoudt (in het midden in het grijze trainingspak) luistert naar een arts van het Prinses Maxima Centrum. Veelzijdigheid Of er een overeenkomst is tussen zijn werk voor het Nederlands elftal en het ontwerp van locaties als deze? "Ja, er zit een enorme overlap in. Beter kunnen bewegen telt voor mensen die minder fit zijn, maar ook voor mensen die heel erg fit zijn. Juist in de topsport gaat het om procenten. Als je daar winst wil maken, moet je niets weglaten. En zeker de veelzijdigheid niet, die we ook toepassen in de warming-up en delen van de training. Die veelzijdigheid komt ook hier in de tuin weer terug." Wormhoudt genoot van de middag, zoals alle aanwezigen genoten. De spelers van het Nederlands elftal en de kinderen maakten direct gebruik van de tuin, door samen onder andere te voetballen, te hockeyen en te basketballen. Even stond voor iedereen het sporten en het plezier voorop en alle andere narigheid op de achtergrond. [ONLINEUNITED_SLIDESHOW_31] Prinses Maxima Centrum Het Prinses Máxima Centrum werd vandaag, dinsdag 5 juni, geopend door Koning Maxima. Het centrum, een initiatief van ouders van patiënten en kinderoncologen, heeft als missie de overlevingskans en de kwaliteit van leven van kinderen met kanker te vergroten. Nog steeds overlijdt in Nederland één op de vier kinderen met kanker aan deze ziekte. Dat moet en kan beter. Daarom komt in het Prinses Máxima Centrum alle kinderoncologische zorg én alle research samen op één locatie. Die bundeling van kennis en expertise van zowel zorg als research is nodig om meer kinderen met kanker te genezen.
Lees verder