Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 1 juni 2018

Ons Oranje! Remise voor Oranje in snikheet Slowakije

Remise voor Oranje in snikheet Slowakije
Het Nederlands elftal heeft de flitsende overwinning op Portugal – 0-3, twee maanden geleden – geen passend vervolg kunnen geven. In een oefenduel in en tegen Slowakije werd het donderdagavond 1-1. Quincy Promes was de maker van de Hollandse treffer. Hij heeft het vanaf zijn komst duidelijk gesteld. De eerste vier interlands staan voor Ronald Koeman in het teken van bouwen. In vier keer negentig minuten wil de nieuwe bondscoach het fundament leggen, waarmee het Nederlands elftal de Nations League in gaat. In de oefenwedstrijden tegen Engeland, Portugal, Slowakije en komende maandag, tegen Italië, wil hij spelers aan het werk zijn en het spelsysteem optimaliseren. Slijpen, boetseren. — Foto: Ronald Koeman zag Oranje gelijkspelen in en tegen Slowakije. Net als Nederland ontbreekt ook Slowakije over twee weken in Rusland, als daar het wereldkampioenschap begint. In een snikheet Trnava probeerde Oranje het abonnement op het goede gevoel van Portugal-uit te verlengen. Eind maart versloeg Nederland tot verbazing van velen de Europees kampioen in eigen huis met 0-3. Maar van een goed gevoel was tegen Slowakije in de eerste helft totaal geen sprake. De equipe van Koeman maakte een matige indruk. De openingsgoal was wellicht tekenend voor het spel van de bezoekers. De Slowaakse sterspeler Marek Hamsik kreeg de gelegenheid om een voorzet te geven en Adam Nemec (ex-Willem II) versloeg Daley Blind eenvoudig in de lucht: 1-0. Vlammend schot Oranje speelde in een laag tempo en was weinig keren dicht bij een doelpunt. Hoogtepunt aan Nederlandse zijde was een vlammend schot van Patrick van Aanholt, dat maar net over ging. Bij de Slowaken knalde Kuco de bal vanaf 25 meter op de lat.   Lichtpunt direct na de eerste helft was het invallen van Ruud Vormer. Afkomstig uit Blokker (Noord-Holland), ooit begonnen bij AZ en tegenwoordig in dienst van Club Brugge. De Voetballer van het Jaar in België maakte zijn eerste minuten als speler van het Nederlands elftal. Hij kwam in het veld voor Donny van de Beek en speelde een prima tweede helft. Initiatief In de tweede helft een ander Nederlands elftal. Een veel feller Oranje. Een team dat de tegenstander vastzette op eigen helft en het initiatief stevig in handen nam. Zeker in de eerste twintig minuten. Het resulteerde al snel in een mogelijkheid voor Memphis en na een uur maakte Quincy Promes op fraaie wijze de 1-1. Met een geplaatst schot in de verre hoek liet hij zijn vijfde interlandgoal aantekenen. — Foto:Quincy Promes viert op eigen wijze de gelijkmaker. In de slotfase probeerde Oranje met enkele verse krachten als Marten de Roon, Eljero Elia, Steven Bergwijn en Wout Weghorst de oefenzege alsnog veilig te stellen. Debutant Vormer was nog dicht bij de winnende treffer, maar de Slowaakse doelman kon redding brengen. En ook Memphis wist de sluitpost in de blessuretijd niet te verschalken. Zodoende moest Koeman zich in zijn derde interland tevreden stellen met een gelijkspel. Oranje speelt de laatste interland van dit seizoen komende maandag, als Italië in Turijn de tegenstander is.
Lees verder

Koeman: 'Uiteindelijk moeten we gewoon winnen'
De eerste helft van Slowakije-Nederland. Bondscoach Ronald Koeman ziet een bijzonder matig Oranje en laat dat duidelijk blijken. Wat volgt is een veel beter tweede bedrijf, al moet hij genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. "Uiteindelijk moeten we de wedstrijd hier gewoon winnen." Koeman was erg teleurgesteld over wat hij de eerste helft zag. "Er was te weinig agressie, we liepen constant achter de feiten aan. Dat was het grote probleem", zo vertelde de bondscoach voor de camera van Veronica. Kevin Strootman speelde de interland tegen Slowakije als aanvoerder van Oranje. Ook hij zag in de eerste helft een matig Nederlands elftal. "We konden Slowakije niet goed onder druk zetten. Dat heeft niets met motivatie te maken, maar in het veld stond het niet helemaal goed. In de tweede helft konden we meer druk naar voren zetten. En hadden we de wedstrijd over de streep moeten trekken." Gemengde gevoelens Een wedstrijd met twee gezichten dus. Ook Quincy Promes stapte met gemengde gevoelens van het veld in Trnava. Hij scoorde weliswaar zijn vijfde interlandtreffer, maar er had nog meer ingezeten. "Ik wilde er graag nog één maken, maar dat is niet gebeurd. Het doelpunt zat er lekker in. Een schot, denk ik. Ik dacht niet na en hij viel goed binnen. Of ik dat nodig had? Ik sta in de spits en daar worden doelpunten van je verwacht. Dus dan is het wel extra lekker als je op het scorebord staat."
Lees verder

Aftremovie Slowakije - Nederland
Het Nederlands elftal speelde donderdag gelijk tegen Slowakije. Na de vroege achterstand ging Oranje op jacht naar de gelijkmaker. Quincy Promes vond uiteindelijk de ruimte voor een schot en zette de 1-1 eindstand op het scorebord. Kijk de wedstrijd op een bijzondere manier terug met de aftermovie. Alle fans, bedankt voor de support!     De aftermovie van Slowakije - Nederland.
Lees verder