Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

dinsdag 24 juli 2018

Team Up! – Teamsporten profiteren van wetenschap

Team Up! – Teamsporten profiteren van wetenschap
In de voorbereiding op het leveren van topprestaties telt elk detail. Zo is een topsportprogramma niet compleet zonder wetenschappelijke expertise en innovatie. Vanaf vandaag zet TeamNL een nieuwe stap om teamsporten verder te brengen met wetenschap. Bij het EK beachvolleybal is er een samenwerking gesloten met het Centrum voor Bewegingswetenschappen van het Universitair Medisch Centrum Groningen en de Rijksuniversiteit Groningen (verder: Centrum voor Bewegingswetenschappen Groningen). Met financiële hulp van het ministerie van VWS wordt het plan Team Up! uitgerold. Een groot aantal teamsporten krijgt een eigen 'embedded scientist' binnen het begeleidingsteam. Dat is een wetenschapper die dagelijks metingen en onderzoek doet bij de sporters en de coach op basis daarvan advies geeft. Die embedded scientists komen straks regelmatig samen om kennis uit te wisselen.  "De verschillende...
Lees verder

Inline skaters naar Jeugd Olympische Spelen
ARNHEM - Voor het eerst staat inline speedskating op een Olympisch programma; bij de Jeugd Olympische Spelen in Buenos Aires, in oktober. Van de 24 skaters die daar in actie mogen komen, komen er twee uit Nederland: Marit van Beijnum bij de meisjes en Merijn Scheperkamp bij de jongens. De KNSB heeft de beide skaters voorgedragen nadat zij zich eerder deze maand bij het WK in Heerde hadden gekwalificeerd. In Buenos Aires wordt er door 12 jongens en 12 meiden gestreden in een 'combined speed event'. De skaters rijden een combinatie van drie afstanden: 500m sprint, 1000m sprint en een 5.000m afvalkoers. Het klassement dat daaruit volgt, bepaalt de einduitslag. De Hilversumse Merijn Scheperkamp, 18 jaar en tweevoudig winnaar van WK-brons, was op basis van zijn prestaties al vrij zeker van plaatsing. "Plaatsing voor de YOG was zeker een doel op dit toernooi," vertelt hij direct na het WK....
Lees verder

Den Haag hostcity van de Nationale Sportweek
Den Haag is één van de vijf hostcities van Nationale Sportweek 2018. De sportweek vindt plaats van 15 tot en met 29 september 2018 en overlapt daarmee met de Europese Week van de Sport. Honderden sportclubs, sportbonden, gemeenten en andere organisaties uit heel Nederland openen dan hun deuren en verzorgen sportclinics, -toernooien en -demonstraties. Naast Den Haag mogen ook Groningen, Deventer, Helmond en Heerenveen zich hostcity van de Nationale Sportweek noemen. De Nationale Sportweek is een initiatief van NOC*NSF met als doel om sport te promoten en mensen te inspireren te gaan bewegen. Het is de 15e keer dat NOC*NSF samen met bonden, gemeenten, partners, onderwijs en sportclubs de Nationale Sportweek organiseert. Richard de Mos, wethouder Sport van de gemeente Den Haag: "Sport is een machtig middel ter bevordering van verbinding, daar zetten we als stad dus ook vol op in. We zijn...
Lees verder