Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 23 juli 2018

VBNGBk: Toepassing saldomethode bij belastingheffing pensioen internationale organisatie

Toepassing saldomethode bij belastingheffing pensioen internationale organisatie
Na wetswijziging is pensioen van een internationale organisatie (de Wereldbank in dit geval) vrijgesteld. Het Hof legt bovendien de toepassing van de saldomethode uit. zie: ECLI:NL:GHSHE:2018:1970 Instantie Gerechtshof 's-Hertogenbosch Datum uitspraak 03-05-2018 Datum publicatie 19-07-2018 Zaaknummer 17/00165 Formele relaties Eerste aanleg: ECLI:NL:RBZWB:2017:108, (Gedeeltelijke) vernietiging en zelf afgedaan Rechtsgebieden Belastingrecht Bijzondere kenmerken Hoger beroep Inhoudsindicatie Pensioenuitkeringen […]
Lees verder

Elk land mag eigen arbeidsongeschiktheidspercentage vaststellen
zie: ECLI:NL:RBAMS:2018:5084 Instantie Rechtbank Amsterdam Datum uitspraak 19-07-2018 Datum publicatie 20-07-2018 Zaaknummer AMS 18/387 Rechtsgebieden Bestuursrecht Bijzondere kenmerken Eerste aanleg – enkelvoudig Inhoudsindicatie Dat de uitkomst van een medisch onderzoek van het UWV naar de arbeidsongeschiktheid van een vrouw en een soortgelijk onderzoek in Noorwegen aanzienlijk verschillen, komt omdat Nederland over het algemeen strengere criteria […]
Lees verder

Conclusie A-G in zaak Zyla inzake heffingskortingen
(verzoek van de Hoge Raad der Nederlanden om een prejudiciële beslissing) „Prejudiciële verwijzing CONCLUSIE VAN ADVOCAAT-GENERAAL M. CAMPOS SÁNCHEZ-BORDONA van 11 juli 2018 , Zaak C‑272/17, K. M. Zyla in tegenwoordigheid vanStaatssecretaris van Financiën – Vrij verkeer van werknemers – Gelijke behandeling – Inkomstenbelasting – Premie volksverzekeringen – Heffingskorting – Werknemer die tijdens het kalenderjaar van woonplaats verandert – Verdeling van de heffingskorting naar rato van de periode van premieplicht" […]
Lees verder