donderdag 30 augustus 2018

European Sports for All Games zijn start voor nieuw elan cultuursporten in Europa

European Sports for All Games zijn start voor nieuw elan cultuursporten in Europa
Van 3 tot en met 7 augustus vonden de European Sports for All Games (ESFAG) plaats. Dit evenement maakte onderdeel uit van het programma van Leeuwarden Culturele Hoofdstad. Twintig internationale teams demonstreerden meer dan vijftig sporten op verschillende plaatsen in Friesland. Het was een festival van cultuursporten. Tientallen gastgezinnen hebben de deelnemers gehuisvest in hun dorpen, er was een prachtig programma waaraan duizenden mensen hebben deelgenomen, vele vrijwilligers speelde hun belangrijke rol binnen de ESFAG en Friesland showde op fantastische wijze haar culturele sporten zoals kaatsen (lid NOC*NSF), skûtsjesilen en fierljeppen. De organisatie was in handen van Sport Fryslân met support van NOC*NSF en wereldorganisatie TAFISA. Erasmus+ van de EU kende een flinke subsidie toe, zo ook Stichting de Friesland. Voorts was er vol inhoudelijke en / of financiële support van...
Lees verder

Subsidieoproep Sportinnovator 2018: Mind your fitness!
Heb je een goed idee, waarmee je topsporters op mentaal vlak verder kan helpen? Heb je alleen nog wat financiën nodig om het uit te werken? Meld je aan voor de Nationale Sportinnovator Prijs! Die wordt toegekend aan partijen die innovatieve producten ontwikkelen op het gebied van (top)sport en bewegen. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan innovaties die leiden tot een concreet product.  De Nationale Sportinnovator Prijs 2018 heeft dit jaar als thema 'Mind Your Fitness'. Inzicht in de relatie tussen mentale aspecten en sportprestaties is nodig om topsporters optimaal te ondersteunen en om mensen voldoende en met plezier (blijvend) te laten bewegen. Een innovatie komt in aanmerking voor de Nationale Sportinnovator Prijs 2018 wanneer deze tegemoet komt aan een duidelijk gedefinieerde vraag of behoefte. De beste innovaties die topsporters beter laten omgaan met mentale aspecten als...
Lees verder

Symposium Slaap en Sportprestatie op 3 oktober
Op woensdag 3 oktober organiseert de Radboud Universiteit samen met NOC*NSF, Philips, Auping, en Sportcentrum Papendal, een symposium over slaap- en sportprestatie voor wetenschappers, coaches en hun staf en beleidsmakers uit de sportwereld. Kamiel Maase, een van de TeamNL experts en oud marathonloper, vertelt: "Slaap is een van de belangrijkste herstelmechanismen van het menselijk lichaam en onontbeerlijk voor het leveren en verbeteren van topprestaties. Rust is een essentieel onderdeel van de training. Slaap dus ook. Hoe kunnen we sporters helpen om slaap als herstelmiddel zo goed mogelijk te gebruiken? Daar gaat het over in dit symposium. Mooi dat er zoveel experts bij elkaar gebracht worden, ik verwacht dat we met de uitkomsten onze TeamNL sporters in de praktijk echt verder kunnen helpen." Op het symposium 'Slaap en Sportprestatie' worden ook de eindresultaten van uniek onderzoek...
Lees verder