Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zaterdag 13 oktober 2018

Ons Oranje! Dirk Kuyt: Een terugblik op tien jaar in Oranje

Dirk Kuyt: Een terugblik op tien jaar in Oranje
Tien jaar lang was Dirk Kuyt het toonbeeld van onverzettelijkheid in Oranje. Tussen 2004 en 2014 maakte hij vele memorabele momenten mee, met de WK's in 2010 en 2014 als absolute hoogtepunten. Voorafgaand aan zijn officiële afscheid na de interland met Duitsland kijkt hij met OnsOranje terug op tien jaar in het Nederlands elftal. Zijn eerste voetbalherinnering? "Het EK in 1988. Ik keek met mijn vader de wedstrijd tegen Rusland. Nederland verloor met 1-0 en ik dacht dat het toernooi voorbij was. Mijn vader zei; 'het toernooi is pas net begonnen. Je zult zien dat ze het toernooi nog gaan winnen'. De rest is geschiedenis." Verbonden met Oranje Dat moment zorgde ervoor dat Kuyt zich altijd verbonden voelde met Oranje. "Dat is me wel altijd bijgebleven en heeft gezorgd dat ik een heel speciaal gevoel had met het Nederlands elftal voordat ik er zelf speler van werd." Dirk Kuyt tijdens de troostfinale tegen thuisland Brazilië in 2014. Zijn vader was het ook die de prijs van voetballer van het jaar in 2006 aan hem uitreikte, destijds al ernstig ziek. Een jaar later overleed hij. Precies zeven jaar later speelde Kuyt met Oranje tegen Mexico zijn honderdste interland. Een bijzonder moment voor de Katwijker. "Eigenlijk kwam alles die dag samen. De honderdste interland, als zevende speler, zeven jaar nadat mijn vader was overleden. Al die getallen, al die momenten kwamen samen." Basisplaats in Brazilië Voorafgaand aan het toernooi in Brazilië had niemand gedacht dat Kuyt een basisplaats zou hebben. "De bondscoach, Van Gaal, had gezegd dat ik een heel belangrijke rol had in het team, maar iets minder op het veld. Ik heb in die twee jaar er alles aan gedaan om hem het tegendeel te bewijzen en gezegd dat ik nog wel ergens aan de bak zou komen. Uiteindelijk gebeurde dat op het WK." Dirk Kuyt in actie tegen Argentinië tijdens de halve finale van het WK 2014. "Ik heb altijd geloofd in mezelf", vervolgt hij. "En het bijzondere wat ik in mijn carrière heb meegemaakt is dat de coaches die ik gehad heb, óók in mij geloofden. Bijvoorbeeld Van Marwijk zei altijd; 'ik stel jou als eerste op' en dat gevoel gaf hij me ook. Voorafgaand aan toernooien ging het vaak over Robben, Van Persie, Van der Vaart en Sneijder en hoe die samen moesten spelen. Dan bleef er eigenlijk geen plekje meer voor mij over, maar op de een of andere manier stond ik er altijd."
Lees verder

Vier jongensdromen komen uit; Oranjedebutanten zingen Broederliefde
Liefst vier jonge aspirant-internationals meldden zich maandag voor het eerst bij de selectie van het Nederlands elftal. Het PSV-trio Denzel Dumfries, Steven Bergwijn en Pablo Rosario arriveerde in opperbeste stemming. Ook Arnaut Danjuma Groeneveld was vol ambitie voor de interlands tegen Duitsland en België. "Ik wil geen eendagsvlieg zijn." Ongeslagen koploper met PSV, spelen in de Champions League en nu Oranje. De jonge talenten Bergwijn, Dumfries en Rosario beleven tot dusver een superseizoen. "Ik ben blij dat we hier zijn. Dit is toch een jongensdroom natuurlijk", beaamt de jarige Bergwijn die al een song in zijn hoofd heeft. Wie nieuw is bij Oranje, moet namelijk volgens traditie de microfoon pakken. "Het wordt Broederliefde, met Jetlag." Eendagsvlieg Ook de ster van Arnaut Danjuma Groeneveld rijst razendsnel.  Vorig seizoen voetbalde hij nog in de Jupiler League - de huidige Keuken Kampioen Divisie - maar na zijn transfer naar Club Brugge kwam hij al rap in het vizier van bondscoach Ronald Koeman. "Een geheim? Heb ik niet. Wel geloof in mezelf", zegt Groeneveld. "Gewoon elke dag mijn stinkende best gedaan en ik ben blij met het resultaat. Ik kom nu hier om mezelf te bewijzen, want ik wil geen eendagsvlieg zijn. En natuurlijk hoop ik dat ik mijn debuut kan maken."     Arnaut Danjuma Groeneveld meldt zich vol zelfvertrouwen bij Oranje.   Twee keer burenstrijd Het Nederlands elftal treedt zaterdag 13 oktober om 20.45 uur aan tegen Duitsland. Plaats van handeling is de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Het betreft Oranjes eerste thuiswedstrijd in het kader van de UEFA Nations League. Na het duel met de Duitsers reist Oranje naar Brussel waar dinsdag 16 oktober een vriendschappelijke ontmoeting staat gepland met de Rode Duivels. In het Koning Boudewijnstadion klinkt het eerste fluitsignaal om 20.45 uur.
Lees verder

Nu live: Persconferentie bondscoach Ronald Koeman
Tijdens een persconferentie licht bondscoach Ronald Koeman zijn selectie toe en blikt hij vooruit naar de duels tegen Duitsland (thuis, UEFA Nations League) en België (uit, oefeninterland). Volg de persconferentie hier live.   Persconferentie bondscoach Ronald Koeman. De persconferentie begint rond 15.15 uur.
Lees verder

Nu live: Persconferentie vooruitblik Nederland - Duitsland
Tijdens een persconferentie blikken bondscoach Ronald Koeman en captain Virgil van Dijk vooruit naar het Nations League-duel tegen Duitsland. De persconferentie, na afloop van de training, begint rond 12.50 uur. Kijk via onderstaande videoplayer live naar de persconferentie.   Persconferentie vooruitblik Nederland - Duitsland.  
Lees verder

Tien feiten over Nederland - Duitsland
Voor de 41e keer staan Nederland en Duitsland vanavond, zaterdag 13 oktober, tegenover elkaar. Een vooruitblik op het Nations League-duel aan de hand van tien feiten. Nederland en Duitsland troffen elkaar 40 keer eerder. Oranje won er tien, vijftien keer eindigde het gelijk en eveneens 15 keer won Duitsland. Het laatste treffen tussen beide landen was op 14 november 2012 in Amsterdam. Dat vriendschappelijke duel eindigde in een 0-0 gelijkspel. Voor Joachim Löw wordt het zijn 168e wedstrijd als bondscoach van Duitsland. Daarmee verbetert hij het record van Sepp Herberger, die bij 167 wedstrijden bondscoach was namens Duitsland. Joachim Löw zit voor de 168e keer als bondscoach langs de lijn bij Duitsland. Als Matthijs de Ligt in actie komt, wordt hij de jongste international sinds 1933 met tien interlands achter zijn naam. Alleen Jan van Breda Kolff in 1912 en Mauk Weber in 1933 waren tijdens hun tiende interland jonger dan Matthijs de Ligt vandaag is (19 jaar en 62 dagen). Ryan Babel was in zijn laatste acht interlands direct betrokken bij vijf doelpunten. In die duels scoorde hij twee keer en gaf hij drie assists. Dit jaar debuteerden er tot nu toe zes spelers in Oranje. Steven Bergwijn, Arnaut Danjuma Groeneveld, Denzel Dumfries en Pablo Rosario kunnen zich zaterdag daar mogelijk bijvoegen. De laatste keer dat er in een kalenderjaar minimaal tien spelers hun debuut maakten in Oranje was in 2013 (elf). Van de huidige selectie hebben vijf spelers al eens eerder tegen Duitsland gespeeld: Babel, Strootman, De Vrij, Luuk de Jong en Wijnaldum. Als Matthijs de Ligt in actie komt, wordt het zijn tiende interland. Duitsland kwam in vijf van de laatste elf interlands niet tot scoren. Dat is even vaak als in de 41 interlands daarvoor. Nederland hield in de laatste elf interlands in de Johan Cruijff ArenA slechts één keer de nul; iets meer dan een jaar geleden, tegen Zweden (2-0). Oranje kan rekenen op de steun van een uitverkocht huis. De laatste kaarten werden afgelopen woensdagochtend verkocht. Het duel begint om 20.45 uur en wordt live uitgezonden op NPO 1. De wedstrijd staat onder leiding van de Turkse scheidsrechter Cüneyt Çakir.
Lees verder