Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 8 oktober 2018

Ons Oranje! Meld je aan voor bezoek aan training Nederlands elftal

Meld je aan voor bezoek aan training Nederlands elftal
Het Nederlands elftal opent dinsdag 9 oktober de deuren voor alle Oranjefans. Op de KNVB Campus in Zeist werkt het team die dag zijn eerste training af richting de interlands tegen Duitsland en België. De training is open en is dus toegankelijk voor het publiek. Een unieke mogelijkheid om onze internationals van dichtbij in actie te zien. Bondscoach Ronald Koeman en de spelers van Oranje melden zich om 16.30 uur op het veld van de KNVB Campus. Oranje traint dinsdag 9 oktober om 16.30 uur op de KNVB Campus in Zeist. Toegangskaart verplicht De toegang is gratis, maar je hebt wél een ticket nodig. Ook voor het parkeren dienen bezoekers een parkeerkaart in bezit te hebben. Wees er snel bij, want parkeerplaatsen zijn schaars. Vraag toegangsticket aan!Wil je dinsdag 9 oktober van de partij zijn? Vraag dan hier een ticket aan. Vraag parkeerticket aan!Kom je met de auto naar Zeist? Vraag dan hier een parkeerkaart aan. Tweemaal burenstrijd Het Nederlands elftal treedt zaterdag 13 oktober om 20.45 uur aan tegen Duitsland. Het duel in de Johan Cruijff ArenA wordt Oranjes eerste thuiswedstrijd in het kader van de UEFA Nations League. Na het duel met de Duitsers reist Oranje naar Brussel waar dinsdag 16 oktober een vriendschappelijke ontmoeting staat gepland met de Rode Duivels. In het Koning Boudewijnstadion klinkt het eerste fluitsignaal om 20.45 uur.
Lees verder

Eerste afscheid internationals volgens nieuwe traditie
De KNVB gaat Oranjehelden eren volgens een nieuw beleid. Dit geldt voor alle mannelijke en vrouwelijke ex-internationals, en daarnaast worden ook de trouwste fans in de schijnwerpers gezet tijdens een jaarlijks eerbetoon. Voorheen werd er ook al stilgestaan bij het afscheid van internationals, maar dat gebeurde op uiteenlopende manieren. De KNVB heeft besloten een eenduidige traditie te starten. Alle spelers die voor ons land zijn uitgekomen, krijgen zo een passend einde van hun carrière bij Oranje.  Op zaterdag 13 oktober wordt aansluitend aan de wedstrijd Nederland – Duitsland voor het eerst volgens de nieuwe richtlijnen uitgezwaaid. Centraal staan dan Dirk Kuyt (104 interlands) en Rafael van der Vaart (109 interlands). Voor alle internationals geldt nu: Afscheid nemen van de spelers van Oranje gebeurt nadat ze óf zijn gestopt met betaald voetbal, óf wanneer ze hebben aangeven niet langer voor het Nederlands team uit te kunnen of willen komen. Bij de laatste groep is verder van belang dat ze tevens aan hebben gegeven al deel te willen nemen aan een eerbetoon. In de even jaren wordt bij een thuiswedstrijd in het najaar gezamenlijk afscheid genomen van alle mannelijke internationals die in de twee jaar ervoor gestopt zijn bij Oranje. In oneven jaren gebeurt dit bij de vrouwen.  Van spelers met 50 of meer interlands wordt op het veld afscheid genomen. Vast onderdeel is een ereronde na afloop van de wedstrijd en de uitreiking van een schaal waarop alle gespeelde interlands staan vermeld. Bij honderd of meer gespeelde interlands wordt de afzwaaiende international benoemd tot Bondsridder. Alle ex-internationals krijgen vanaf begin volgend jaar (met terugwerkende kracht) een vermelding op de nieuw te realiseren Wall of Fame op de KNVB Campus in Zeist. Alleen voor recordinternationals zijn uitzonderingen hierop mogelijk.  Wesley Sneijder kreeg vorige maand als recordinternational een uniek afscheid. Fans Ook de trouwste supporters worden op het jaarlijkse event in het zonnetje gezet. Van hen wordt natuurlijk geen afscheid genomen, want supporter ben je voor het leven. Wanneer een fan 100, 200 of 300 keer in het stadion Oranje heeft aangemoedigd, wordt hij of zij binnen twee jaar op het veld gehuldigd. Op zaterdag 13 oktober zullen dit 13 personen zijn, waaronder iemand waarvoor Nederland – Duitsland zijn 300ste interland wordt. Een bijzondere mijlpaal ,want om zo snel mogelijk 100 interlands van de Oranjemannen (of -vrouwen) te kunnen zien, zou men ongeveer acht jaar lang alle interlands moeten bezoeken. Bovendien krijgen de fans die 100 of meer interlands hebben bezocht – net als de ex-internationals – een vermelding op de nieuwe Wall of Fame. Supporters die dit aantal hebben behaald maar nog niet zijn gehuldigd, kunnen dit alsnog melden. OnsOranje Bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Ook voor vragen aan de redactie. 0343-499207 onsoranje@knvb.nl Het eren van zowel de spelers als de fans wordt op deze manier een nieuwe traditie. De aftrap hiervoor vindt plaats op zaterdag 13 oktober bij Nederland – Duitsland.
Lees verder

Kwartet debutanten in selectie Oranje
De selectie van het Nederlands elftal voor de duels met Duitsland en België telt vier nieuwe gezichten: Arnaut Danjuma Groeneveld (Club Brugge) en de PSV'ers Steven Bergwijn, Denzel Dumfries en Pablo Rosario. In tegenstelling tot debutanten Bergwijn, Groeneveld en Rosario, behoorde Dumfries niet tot de 31-koppige voorselectie. Bondscoach Ronald Koeman heeft onderstaande 25 spelers uitgenodigd voor het trainingskamp van Oranje. De selectie NaamClubPatrick van AanholtCrystal PalaceNathan AkéBournemouthRyan BabelBesiktasDonny van de BeekAjaxSteven BergwijnPSVMarco BizotAZDaley BlindAjaxJasper CillessenFC BarcelonaMemphis DepayOlympique LyonVirgil van DijkLiverpoolDenzel DumfriesPSVArnaut Danjuma GroeneveldClub BruggeHans HateboerAtalante BergamoFrenkie de JongAjaxLuuk de JongPSVMatthijs de LigtAjaxQuincy PromesSevillaDavy PröpperBrighton & Hove AlbionMarten de RoonAtalanta BergamoPablo RosarioPSVKevin StrootmanOlympique MarseilleTonny VilhenaFeyenoordStefan de VrijInternazionaleGeorginio WijnaldumLiverpoolJeroen ZoetPSV Het Nederlands elftal treedt zaterdag 13 oktober om 20.45 uur aan tegen Duitsland. Plaats van handeling is de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Voor Oranjes eerste thuiswedstrijd in het kader van de UEFA Nations League zijn op dit moment nog maar tweeduizend kaarten beschikbaar. Ruim 51.000 toegangsbewijzen gingen al van de hand. Denzel Dumfries zat niet bij de voorselectie, maar is alsnog opgeroepen door Ronald Koeman. Na het duel met de Duitsers reist Oranje naar Brussel waar dinsdag 16 oktober een vriendschappelijke ontmoeting staat gepland met de Rode Duivels. In het Koning Boudewijnstadion klinkt het eerste fluitsignaal om 20.45 uur.
Lees verder

Van der Vaart vertelt: Een terugblik op 13 jaar in Oranje
Vandaag, zaterdag 6 oktober, is het precies zeventien jaar geleden dat Rafael van der Vaart debuteerde in Oranje. Volgende week zaterdag neemt hij afscheid, na afloop van de interland tegen Duitsland. In een uitgebreid interview blikt hij terug op zijn carrière in het Nederlands elftal. 6 oktober 2001. In de 67e van de interland Nederland - Andorra minuut ging het bord omhoog voor Victor Sikora en kwam Rafael van der Vaart in zijn plek. Daags eerder was de destijds 18-jarige middenvelder samen met Ruud Knol overgeheveld van Jong Oranje naar de A-selectie. "We gingen daarheen met angstzweet. Ik zal het nooit vergeten. We moesten ons eerst melden bij meneer Van Gaal. Dat was al een hel. Het is natuurlijk een vriendelijke man, soms, maar soms ook niet." As a kid I always wanted to play for the national team. Exactly 17 years ago, that dream came true. I made my debut at 18 years old. One week from now, I'll say goodbye to @OnsOranje. I look a bit older😉 but I'm also very proud & honoured. See you in Amsterdam next Saturday! pic.twitter.com/qORw2L3RRB — Rafael van der Vaart (@rafvdvaart) 6 oktober 2018 Grijns "De volgende ochtend liep ik naar het ontbijt toe. Dan ga je alle grootheden ontmoeten. Dat was verschrikkelijk. Maar ik had één geluk: Arthur Numan, die ook uit Beverwijk komt, kende ik goed. Die zag ik, dus het eerste wat ik deed was naast hem zitten. Maar dat was de plek van Van Hooijdonk. Toen ging ik ergens anders zitten, maar dat was weer de plek van Davids. Wel grappig, als je dat zo terug beleeft. Zelfs nu gaat die grijns niet van m'n hoofd af." Van der Vaart was actief op vijf eindtoernooien met Oranje. De beste herinneringen bewaart hij aan het EK van 2008 en het WK van 2010. "2010 was voor mij het beste toernooi. Puur om het feit dat alles klopte. We gingen een wedstrijd in en wisten: we gaan niet verliezen. Heel gek, maar dat was toen. In 2008 speelden we bizar voetbal. Ongelofelijk, eigenlijk. We speelden tegen de absolute top - Italië, Frankrijk en Roemenië - en die tik je dan helemaal weg." Van der Vaart kwam tot 109 interlands in Oranje, waarin hij 25 keer scoorde. Gouden generatie "Veel mensen vergeten misschien nog wel eens dat wij profvoetballers zijn, maar dat wij het ook het leukste vinden om op zo'n groene mat een balletje te trappen", zegt Van der Vaart over de selectie waar hij jarenlang onderdeel van uit maakte. "Alleen de belangen zijn wat groter. Het unieke van die groep was dat we nooit vergaten waarom we op voetbal zijn gegaan." "We hadden zulke leuke gasten, ik kan me herinneren dat we soms wel eens een dag eerder naar het Nederlands elftal gingen. De eerste drie dagen kwamen de mooiste verhalen, over hoe het ging. Het kostte geen moeite, tien dagen met twee wedstrijden vlogen voorbij. Het was jammer als je weer naar je club moest. Dat zegt natuurlijk genoeg." Fans En niet alleen het contact met zijn medespelers heeft Van der Vaart altijd als prettig ervaren. Ook het contact met de fans. "Wij zijn normale gasten die graag voor het Nederlands elftal uit wilden komen, maar ook vooral voor die mensen. We zijn op plekken geweest, daar wil je niet dood gevonden worden, maar daar stonden ze weer. Die connectie was zo geweldig en de afstand was zo kort, naar mijn idee. Dat vonden wij ook prettig en dan wist je ook waarvoor je het deed." Eerste afscheid internationals volgens nieuwe traditieMeer informatie over het afscheid van Rafael van der Vaart en Dirk Kuyt.
Lees verder

Davy Pröpper moet verstek laten gaan
Davy Pröpper heeft zich afgemeld voor het Nederlands elftal. De middenvelder van Brighton & Hove Albion heeft last van een voetblessure. Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger voor Pröpper op, waardoor de selectie nu uit 24 spelers bestaat. Oranje verzamelt vanavond in Zeist, in voorbereiding op de Nations Leaguewedstrijd tegen Duitsland (zaterdag in Amsterdam) en het vriendschappelijke treffen met België, dinsdag 16 oktober in Brussel. Kwartet debutanten in selectie OranjeVrijdag werd de selectie bekendgemaakt.
Lees verder