vrijdag 26 oktober 2018

Taalnieuws: Nedersaksisch wordt officieel erkend

Nedersaksisch wordt officieel erkend

Het Nedersaksisch, dat onder meer wordt gesproken in delen van Noord- en Oost-Nederland, wordt een zelfstandig en volwaardig onderdeel van de Nederlandse taal. Het Rijk en de provincies tekenen op 10 oktober een convenant waarin dit wordt vastgelegd.

Lees verder

Speciale Donald Duck voor kinderen met dyslexie

Het weekblad Donald Duck heeft een speciale editie uitgebracht voor kinderen die moeite hebben met lezen, bijvoorbeeld doordat ze dyslectisch zijn. De "Ducklexie special" is tot stand gekomen in samenwerking met het Regionaal Instituut voor Dyslexie (RID) en zes ervaringsdeskundigen van elf jaar oud.

Lees verder

Fries taalbeleid onder druk bij gemeentelijke herindelingen
Lees verder

Conferentie In de knoop of in verbinding?
Lees verder