maandag 11 februari 2019

Nederlandse sportbonden en NOC*NSF met boot aanwezig in botenparade Pride Amsterdam

Nederlandse sportbonden en NOC*NSF met boot aanwezig in botenparade Pride Amsterdam
Een boot met vertegenwoordigers van zeventien sportbonden en NOC*NSF vaart dit jaar op 3 augustus mee in de feestelijke botenparade van Pride Amsterdam. De line-up is zondag bekendgemaakt in Amsterdam. Pride Amsterdam vraagt jaarlijks aandacht voor de rechten en acceptatie van lesbiennes, homo- en biseksuelen, transgenders en interseksuelen. Het evenement, waarvan de botenparade wordt gezien als hoogtepunt, vindt plaats van zaterdag 27 juli tot en met zondag 4 augustus. Na de succesvolle deelname van de KNRB (Koninklijke Nederlandse Roeibond) in 2016 en 2018 heeft de roeibond samen met Pride and Sports het voortouw genomen om collega-sportbonden ook aan boord te krijgen. "Het is natuurlijk fantastisch om de roeisport te etaleren, maar het is veel beter als we met elkaar een vuist maken en de Nederlandse sport zichtbaarheid geven. Heel goed dat NOC*NSF hierin zijn captainsrol pakt",...
Lees verder

Jeugd Olympisch brons voor Michelle Velzeboer
In een fantastische race heeft shorttrackster Michelle Velzeboer maandag een bronzen medaille gewonnen op de 1500 meter bij het Europees Jeugd Olympisch Festival in Sarajevo. "Ik was al hartstikke blij dat ik in de A-finale stond. En dan win ik ook nog eens een medaille!" vertelt ze blij. "Met mijn coach had ik een raceplan gemaakt en dat plan is gewoon gelukt! Ik had niks te verliezen. Met nog zeven rondjes te gaan ging ik er van door. Ik moet het niet zo van mijn snelheid hebben, meer van mijn duurvermogen. Door al vroeg te versnellen, hoopte ik de tegenstandsters af te matten. Dat lukte aardig, want er waren er wel een paar die we zoek reden. Er waren er twee die me uiteindelijk wel op snelheid weer voorbij gingen, maar die derde podiumplek is mooi voor mij!" Chef de mission Kayan Bool is ook zeer te spreken over de shorttrackers. "Een prachtige dag," zo doet hij verslag. Michelle...
Lees verder

Wind, regen en sneeuw voor alpineskiester Kiara Derks
Op de berg Jahorina, 30km van Sarajevo, vindt het alpineskiën van het European Youth Olympic Festival plaats. Kiara Derks kwam vandaag uit op de slalom. Coach Leroy Schrijnemaekers vertelt: "Er stond veel wind, met in de ochtend regen. Door het zouten van de piste was die relatief goed. Ondanks Kiara's hoge startnummer skiede ze een solide eerste run. Helaas 0,2 tekort om de tweede run in de top 30 mee te kunnen skiën. Na die eerste run ging de regen over in sneeuw en viel die met bakken uit de lucht. Ondanks de vele verse sneeuw en het slechtte zicht waren de piste omstandigheden in de tweede run niet slecht. Kiara heeft deze technisch goed geskied en mag tevreden terugkijken op haar eerste wedstrijddag."
Lees verder