zondag 10 februari 2019

Zes sporters naar Europees Jeugd Olympisch Winter Festival

Zes sporters naar Europees Jeugd Olympisch Winter Festival
ARNHEM – Vandaag zijn op Papendal de zes sporters gepresenteerd die als Talent TeamNL gaan deelnemen aan de wintereditie van het European Youth Olympic Festival (EYOF) in Bosnië Herzegovina. De zes talentvolle jonge sporters komen uit in drie takken van sport: alpineskiën, kunstrijden en shorttrack. In een competitie met 1600 sporters uit 45 andere Europese landen strijden zij over anderhalve week op het ijs en in de sneeuw om de medailles. Talent TeamNL Shorttracker Zeno de Boer, zestien jaar oud, woont in Zeist. Hij komt van Schaats Vereniging Utrecht en traint onder Olympisch shorttracker Niels Kerstholt en Bas van Weerden bij RTC Midden op De Vechtsebanen. De zeventienjarige alpineskiester Kiara Derks uit Almere is aangesloten bij Snowsports Academy Racing en wordt gecoacht door Leroy Schrijnemaekers. Ze heeft de afgelopen maanden in verschillende races haar goede vorm al laten...
Lees verder

Video: Shorttracker Zeno de Boer over combi school en sport
Shorttracker Zeno de Boer uit Zeist staat met Talent TeamNL voor zijn Olympisch debuut. Hij doet mee aan het Europees Jeugd Olympisch Festival in Sarajevo. Om school en sport te combineren maakt hij lange dagen, maar dat heeft hij over voor zijn sportcarrière, vertelt hij in dit filmpje.
Lees verder

Talent TeamNL klaar voor de start in Sarajevo
SARAJEVO - De zes sporters die als Talent TeamNL aan het Europees Jeugd Olympisch Festival gaan deelnemen, zijn zaterdag gearriveerd in het Olympisch Dorp in Sarajevo. Ze zijn gehuisvest in een prachtig hotel. Chef de mission Kayan Bool doet verslag: "Alles loopt tot nu toe eigenlijk op rolletjes! Het hotel waar we verblijven is luxe, we hebben met Talent TeamNL heel veel ruimte. Het eten is ook prima. Kortom: met de basisvoorzieningen kunnen we heel goed uit de voeten, daar verspillen we geen energie aan. We zijn nu onderweg naar de ijsbaan waar de shorttrackers gaan trainen. Kijken hoe het zit met de sportvoorzieningen. Het weer is prima. Vier tot acht graden, net als in Nederland nu. Voor shorttrack en kunstrijden maakt dat niet zo uit, maar voor onze alpine skiester Kiara Derks natuurlijk wel. De sneeuw in de bergen is wat zacht, maar goed. Voor de komende dagen zijn de...
Lees verder