vrijdag 21 juni 2019

Gemeente- en provinciewinnaars verkiezing Club van het Jaar bekend

Gemeente- en provinciewinnaars verkiezing Club van het Jaar bekend
Dit jaar vindt voor de tweede keer de verkiezing 'Club van het Jaar' plaats. In 86% van alle Nederlandse gemeenten streden clubs mee om de titel. De afgelopen weken hebben zij campagne gevoerd om stemmen te werven. Op basis van de behaalde score zijn nu de gemeente- en provinciewinnaars bekend. Wie van de provinciewinnaars wordt straks de landelijke winnaar? Een overzicht van de winnende clubs per gemeente én provincie is te vinden op www.clubvanhetjaar.nl. e verkiezing is een gezamenlijk initiatief van de Rabobank, NOC*NSF, LKCA, Kunstbende en het AD. Het doel is de kracht van sport- en cultuurclubs bij zoveel mogelijk Nederlanders in de schijnwerpers te zetten. Want clubs dragen bij aan een gezondere en sociale samenleving en dat mag gezien worden. Lees de bijzondere verhalen van de clubs die meededen op https://www.clubvanhetjaar.nl/clubs Gemeentewinnaars in de categorie sport en...
Lees verder

Jirtdan en Babir – wie zijn dat?
Het organisatiecomité van het EYOF in Baku heeft twee mascottes voor het Festival: het jongetje Jirtdan en het luipaard Babir. Jirtdan is een populair sprookjesfiguur in Azerbeidjan. Zijn naam betekent 'kleintje'. Hij is veel kleiner dan zijn leeftijdgenoten maar hij is dapper en slim. In de verhalen is hij een held zonder vrees. De tweede mascotte is Babir, een Kaukasisch luipaard. Het luipaard is een van de bekendste dieren in het land en staat symbool voor schoonheid, kracht en snelheid. Het dier promoot de rijke en mooie natuur van Azerbeidjan. Helaas zijn er nog maar heel weinig Kaukasische luipaarden te vinden in Azerbeidjan. Met dit EYOF wordt er extra aandacht gevraagd voor het dier en met speciale programma's wordt geprobeerd om uitsterving te voorkomen. De mascottes Jirtdan en Babir staan samen voor de rijke historie en het cultureel erfgoed van Azerbeidjan en zijn allebei...
Lees verder

Ontwerp van de medailles
Er zijn bij het European Youth Olympic Festival in Baku 135 sportonderdelen waar medailles uitgereikt worden. De voorkant is specifiek voor Baku en verwijst naar de stad en de cultuur. Op de achterkant staat het logo van het Europees Olympisch Comité.
Lees verder