Doorgaan naar hoofdcontent

VBNGBk: Patientenrichtlijn van toepassing op verdragsgerechtigden? Prejudiciële vragen CRvB

Patientenrichtlijn van toepassing op verdragsgerechtigden? Prejudiciële vragen CRvB
ECLI:NL:CRVB:2019:2782 Instantie Centrale Raad van Beroep Datum uitspraak 22-08-2019 Datum publicatie 23-08-2019 Zaaknummer 17/74 ZVW Rechtsgebieden Socialezekerheidsrecht Bijzondere kenmerken Hoger beroep Inhoudsindicatie De Raad verzoekt het Hof bij wijze van prejudiciële beslissing als bedoeld in artikel 267 van het VWEU uitspraak te doen over de volgende vragen: Moet Richtlijn 2011/24/EU aldus worden uitgelegd dat personen […]
Lees verder

Arbeidsongeschikt in Nederland en belasting betalen in Spanje
Mededeling van het bestuur voor Nederlanders die in Spanje belasting plichtig zijn. Zoals eerder gepubliceerd op de site bestaan er problemen met de toepassing van het percentage arbeidsongeschiktheidsaftrek in Spanje voor de inkomstenbelasting, met name wat betreft de hoogte van het toe te passen percentage. Het betreft Nederlanders die arbeidsongeschikt zijn verklaard in Nederland en […]
Lees verder

CRvB: geen recht op kruimelpensioen AOW
ECLI:NL:CRVB:2019:2812 Instantie Centrale Raad van Beroep Datum uitspraak 16-08-2019 Datum publicatie 29-08-2019 Zaaknummer 17/6011 AOW Rechtsgebieden Socialezekerheidsrecht Bijzondere kenmerken Hoger beroep Inhoudsindicatie Kruimelpensioen. Aanvragen van appellanten om AOW-pensioen terecht afgewezen, omdat zij minder dan één jaar verzekerd zijn geweest voor de AOW. Geen strijd met strijd met artikel 1 van het Eerste Protocol. De weigering […]
Lees verder