woensdag 7 augustus 2019

VS: Borrelavond (Monthly Meetup) - Back at Rogue East side!

Borrelavond (Monthly Meetup) - Back at Rogue East side!
Every first Tuesday of the month, the Dutch speaking folks gather for 'een borreltje' (a social)… Time:August 6, 2019 from 7pm to 10pm Location:Rogue Eastside Pub Pilot brewery Street:928 SE 9th Ave City/Town:Portland, OR 97214 Website or Map:https://www.rogue.com/meeting… Export to Outlook or...
Lees verder

Borrelavond (Monthly Meetup) - Back at Rogue East side!
Every first Tuesday of the month, the Dutch speaking folks gather for 'een borreltje' (a social)… Time:September 3, 2019 from 7pm to 10pm Location:Rogue Eastside Pub Pilot brewery Street:928 SE 9th Ave City/Town:Portland, OR 97214 Website or Map:https://www.rogue.com/meeting… Export to Outlook...
Lees verder

Borrelavond (Monthly Meetup) - Back at Rogue East side!
Every first Tuesday of the month, the Dutch speaking folks gather for 'een borreltje' (a social)… Time:October 1, 2019 from 7pm to 10pm Location:Rogue Eastside Pub Pilot brewery Street:928 SE 9th Ave City/Town:Portland, OR 97214 Website or Map:https://www.rogue.com/meeting… Export to Outlook...
Lees verder

Borrelavond (Monthly Meetup) - Back at Rogue East side!
Every first Tuesday of the month, the Dutch speaking folks gather for 'een borreltje' (a social)… Time:November 5, 2019 from 7pm to 10pm Location:Rogue Eastside Pub Pilot brewery Street:928 SE 9th Ave City/Town:Portland, OR 97214 Website or Map:https://www.rogue.com/meeting… Export to Outlook...
Lees verder

Vancouver - Borrel
We are meeting at a new place: McMenamins on the Columbia.. Ask for the Dutch folks This is the… Time:August 13, 2019 from 5:30pm to 7pm Location:McMenamins on the Columbia Street:1801 S.E. Columbia River Dr. City/Town:Vancouver, WA 98661 Website or...
Lees verder

Vancouver - Borrel
We are meeting at a new place: McMenamins on the Columbia.. Ask for the Dutch folks This is the… Time:September 10, 2019 from 5:30pm to 7pm Location:McMenamins on the Columbia Street:1801 S.E. Columbia River Dr. City/Town:Vancouver, WA 98661 Website or...
Lees verder

Vancouver - Borrel
We are meeting at a new place: McMenamins on the Columbia.. Ask for the Dutch folks This is the… Time:October 8, 2019 from 5:30pm to 7pm Location:McMenamins on the Columbia Street:1801 S.E. Columbia River Dr. City/Town:Vancouver, WA 98661 Website or...
Lees verder

Portland Dutch Koffie - IKEA
Even fijn een kopje koffie drinken met een gebakje erbij en andere Nederlanders ontmoeten. Elke 3rde zaterdag van de maand. BTW, als je IKEA lid bent is de koffie gratis. Lokatie is boven in de cafeteria in de ruimte aan de noord kant van de zaal Let's have a cup of coffee and a piece of cake and...
Lees verder

Portland Dutch Koffie - IKEA
Even fijn een kopje koffie drinken met een gebakje erbij en andere Nederlanders ontmoeten. Elke 3rde zaterdag van de maand. BTW, als je IKEA lid bent is de koffie gratis. Lokatie is boven in de cafeteria in de ruimte aan de noord kant van de zaal Let's have a cup of coffee and a piece of cake and...
Lees verder

Portland Dutch Koffie - IKEA
Even fijn een kopje koffie drinken met een gebakje erbij en andere Nederlanders ontmoeten. Elke 3rde zaterdag van de maand. BTW, als je IKEA lid bent is de koffie gratis. Lokatie is boven in de cafeteria in de ruimte aan de noord kant van de zaal Let's have a cup of coffee and a piece of cake and...
Lees verder