Doorgaan naar hoofdcontent

NFF: Nominaties Kees Holierhoek Scenarioprijs 2019 bekend

Nominaties Kees Holierhoek Scenarioprijs 2019 bekend
De Kees Holierhoek Scenarioprijs wordt op 22 november voor de 13e keer uitgereikt aan de scenarioschrijvers van de beste oorspronkelijk Nederlandse serie. De winnaar ontvangt een bedrag van € 15.000. Daarmee is de Kees Holierhoek Scenarioprijs de grootste scenarioprijs in het Nederlands taalgebied. De genomineerden zijn door de jury bekendgemaakt: FENIX Schrijvers: Shariff Korver, Marco...
Lees verder

Interview met Jeroen Spitzenberger
Denk je spontaan bij de naam Jeroen Spitzenberger aan een opgefokte automobilist of een meedogenloze crimineel? Nee? Mooi, want daar brengt de acteer-kameleon met de bioscoopfilm BUMPERKLEEF en de tv-serie STANLEY H. graag verandering in. BUMPERKLEEF kijkt lekker weg, maar betekent dat ook dat zo'n film lekker is om te maken? "BUMPERKLEEF is een spannende, […] Het bericht...
Lees verder

Wat Is Dan Liefde bekroond met Gouden Film
Meer dan 100.000 bezoekers hebben WAT IS DAN LIEFDE in de bioscoop gezien. De film heeft daarmee de Gouden Film-status behaald. Op donderdagmiddag werden regisseur Aniëlle Webster en hoofdrolspeelster Elise Schaap door Teun Luijkx verrast met de award. De Gouden Film Award is een initiatief van het Nederlands Film Festival en het Nederlands Filmfonds. WAT IS DAN LIEFDE is de zevende...
Lees verder

De Nederlandse Filmnacht: KING OF THE CRUISE op 6 december in 14 filmtheaters
De zesde editie van de Nederlandse Filmnacht presenteert het frisse, kleurrijke en tragikomische bioscoopdebuut van filmtalent Sophie Dros. Op 6 december wordt de documentaire KING OF THE CRUISE als een speciale voorpremière in 14 filmtheaters door het land vertoond. De regisseur van de film, Sophie Dros, won eerder op het Nederlands Film Festival de NFF […] Het bericht De Nederlandse...
Lees verder

Griezelen met Nederlandse horrorfilms
Mwuahahaha.. het is zover! De wereld staat vandaag in het teken van Halloween. Een vampier, zombie-dokter of skelet? Je kunt het vandaag allemaal tegenkomen op straat. Blijf jij liever veilig binnen en wil je een avondje griezelen op de bank? Het NFF heeft een aantal Nederlandse horrorfilms en thrillers voor jou op een rijtje gezet. […] Het bericht Griezelen met Nederlandse horrorfilms...
Lees verder

Videoland Academy @IDFA
Tijdens de NFF Talent Awards Ceremonie 2019 werd de Videoland Academy gelanceerd. Videoland Academy is een talentontwikkelingstraject dat een nieuwe lichting makers de kans wil bieden zich te ontwikkelen en ervaring op te doen binnen de professionele beroepspraktijk waarin ook commerciële belangen een rol spelen. Videoland Academy is een samenwerking van Videoland met NFF, IDFA, IFFR...
Lees verder

DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN bekroond met Gouden Film
Het bericht DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN bekroond met Gouden Film verscheen eerst op Nederlands Film Festival.
Lees verder

Ultrakorte Animatiefilms 2020 geselecteerd
Voor de elfde editie van Ultrakort zijn zes nieuwe plannen geselecteerd voor een realiseringsbijdrage van maximaal € 50.000. Ultrakort is de competitie voor korte animatiefilms waarbij filmmakers de mogelijkheid krijgen hun film – met een speelduur van maximaal twee minuten – aan een groot publiek te tonen. Na het tienjarige jubileum gaat Ultrakort dit jaar […] Het bericht Ultrakorte...
Lees verder

De Verbeelding: vier projecten geselecteerd voor ontwikkeling
Voor De Verbeelding, een tweejaarlijks samenwerkingsproject van het Mondriaan Fonds en het Filmfonds, zijn vier projecten geselecteerd voor een ontwikkelingsbijdrage. Het gaat om East of Noon van Hala Elkoussy, The Miraculous Breakdown of PUK* van Floris Schönfeld, A Ringing in the Ears van Gabriel Lester en Making the Gospel van Renzo Martens. De vier projecten […] Het bericht De...
Lees verder

Instinct bekroond met Gouden Film
Meer dan 100.000 bezoekers hebben INSTINCT, het regiedebuut van Halina Reijn en openingsfilm van het Nederlands Film Festival 2019, in de bioscoop gezien. De film heeft daarmee de Gouden Film-status behaald. Regisseur Halina Reijn en hoofdrolspeler Carice van Houten namen de award in ontvangst. De Gouden Film Award is een initiatief van het Nederlands Film […] Het bericht Instinct bekroond...
Lees verder