Doorgaan naar hoofdcontent

VBNGBk: Bloot eigendom van woning in Frankrijk

Bloot eigendom van woning in Frankrijk
ECLI:NL:RBDHA:2019:11206 Rechtbank Den Haag, 24-10-2019, AWB – 18 _ 7643 Datum uitspraak: 24-10-2019 Datum publicatie: 07-11-2019 Rechtsgebieden: Belastingrecht Bijzondere kenmerken: Eerste aanleg – meervoudig Vindplaatsen: Rechtspraak.nl Inhoudsindicatie: Bij notariële akte van 6 juni 2011 heeft eiseres van haar ouders het bloot eigendom verkregen van een in Frankrijk gelegen woning, met voorbehoud van levenslang vruchtgebruik van […]
Lees verder

SNBN in NRC over dubbele nationaliteit
zie: "Laat onze één miljoen ambassadeurs zelf nationaliteit kiezen Paspoort Nederlanders die in het VK wonen, mogen een dubbele nationaliteit hebben, besloot de Tweede Kamer deze week. Terecht, maar ook een bittere uitzondering, schrijft Eelco Keij." Lees verder op: https://www.nrc.nl/nieuws/2019/11/07/laat-onze-een-miljoen-ambassadeurs-zelf-nationaliteit-kiezen-a3979543
Lees verder

Nederlandse Vereniging voor Noord-Italië
Via onze landenvertegenwoordiger in Italië, Bastiaan Ippel, is het rond 11 november 2019 het verzoek gekomen om uitwisseling van informatie tussen Nederlandse Vereniging voor Noord-Italië en de VBNGB. Dit verzoek is gehonoreerd. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Noord-Italië bestaat uit vrijwilligers. Er zijn twee speciale bestuursleden, de voorzitter en de penningmeester, die worden aangevuld […]
Lees verder

EHvJ over belastingheffing op pensioenfondsen
De belastingheffing op winstuitkeringen aan aandeelhouders lijkt in Europese verband niet houdbaar. Dat kan goed nieuws zijn voor Nederlandse pensioenfondsen. (finanzen.nl/AFN) – Het Europees Hof van Justitie legt opnieuw een bom onder de dividendbelasting. Een arrest van het Hof in een Duitse zaak vergroot de kans dat pensioenfondsen miljoenen aan belasting terugkrijgen in de Europese […]
Lees verder

Consultatie over Besluit pensioenverdeling bij scheiding 2021
Zie https://www.internetconsultatie.nl/besluitpensioenverdelingbijscheiding Het doel van de AMvB is dat het pensioen bij een scheiding uniform en zo eerlijk mogelijk wordt verdeeld. Door op een eenvoudige manier (via Mijnpensioenoverzicht.nl) inzicht te bieden in de gevolgen van een scheiding voor pensioen, kunnen mensen na een scheiding hun financiële planning beter vormgeven. De ene partner ziet niet een […]
Lees verder

Consultatie over Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
https://www.internetconsultatie.nl/wetbedragineens Dit wetsvoorstel geeft mensen meer keuzes rondom pensioendatum. Mensen krijgen de keuze om een beperkt deel van het pensioen op te nemen als bedrag ineens. Dit gaat ook gelden voor bevroren pensioen in eigen beheer, nettopensioen, oudedagsvoorzieningen opgebouwd in de derde pijler en nettolijfrente. Daarnaast krijgen mensen meer keuzeruimte om eerder te kunnen stoppen […]
Lees verder

CRvB over verder terugwerkende kracht van AOW-aanvraag
ECLI:NL:CRVB:2019:3606 Instantie Centrale Raad van Beroep Datum uitspraak 14-11-2019 Datum publicatie 18-11-2019 Zaaknummer 18-3988 AOW Rechtsgebieden Socialezekerheidsrecht Bijzondere kenmerken Hoger beroep Inhoudsindicatie Geen toekenning van AOW-pensioen en partnertoeslag met verdergaande terugwerkende kracht. Geen bijzonder geval. Vindplaatsen Rechtspraak.nl 18 3988 AOW Datum uitspraak: 14 november 2019 Centrale Raad van Beroep Enkelvoudige kamer Uitspraak op het hoger […]
Lees verder

Buitenlands adres doorgeven aan Belastingdienst
ECLI:NL:RBZWB:2019:2479 Instantie Rechtbank Zeeland-West-Brabant Datum uitspraak 29-05-2019 Datum publicatie 15-11-2019 Zaaknummer BRE – 17 _ 7998 t/m 8007 Rechtsgebieden Belastingrecht Bijzondere kenmerken Eerste aanleg – enkelvoudig Inhoudsindicatie Formeel. Belanghebbende moet zorg dragen voor het doorgeven van zijn juiste adresgegevens bij Belastingdienst. Zijn verhuizing enkel doorgeven aan Duitse gemeente is daarvoor onvoldoende. Risico van onjuiste adressering […]
Lees verder

Onderling overleg met Spanje voor belastingverdrag niet nodig
ECLI:NL:RBAMS:2019:7416 Instantie Rechtbank Amsterdam Datum uitspraak 09-10-2019 Datum publicatie 08-11-2019 Zaaknummer AMS 18/7476 Rechtsgebieden Bestuursrecht Bijzondere kenmerken Eerste aanleg – meervoudig Inhoudsindicatie Het verzoek van eiseres om in overleg te treden met Spanje op grond van artikel 27 van het Belastingverdrag Nederland en Spanje is terecht afgewezen. Geen sprake is van een belastingheffing in strijd […]
Lees verder

Toegang tot geneesmiddelen
Datum 25 november 2019 Betreft Geannoteerde agenda EPSCO raad 9 december 2019 Geachte voorzitter, Hierbij bied ik u de geannoteerde agenda voor de formele EU-Gezondheidsraad van 9 december aan. Ik ben voornemens deel te nemen aan deze Raad in Brussel. Daarnaast ontvangt u zoals gebruikelijk een kwartaalrapportage van lopende EUwetgevingsdossiers op het terrein van VWS.1 […]
Lees verder