Doorgaan naar hoofdcontent

Dutch Communities NZ @DutchCommunitiesNZ

 
Dutch Communities NZ @DutchCommunitiesNZ
Keen to learn (more) Dutch after all the language challenges this week? Here's your chance!NEW COURSE! Dutch 101 begins in Term 2 on Thursdays from 6:30-8:00 beginning 12 May 2022 (NZ time). Introductory Dutch 101, Part 1 begins with learning some basic conversation, vocabulary and introductory...


Muzikant-gentleman Henny Vrienten (1948-2022)
'Wat hij over zijn leven te zeggen had zit in de liedjes die hij voor zichzelf schreef', zegt Lutgard Mutsaers in dit memoriam over Henny Vrienten.


Dutch Club Wellington @dutchclubwellington
The activities at Koraunui Community Hub in Stokes Valley are well underway... We are about to start on our afternoon session. The kids are having a blast wearing clogs and traditional Dutch outfits...Foto's uit het bericht van Dutch Club Wellington


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.