dinsdag 5 maart 2019

Anneke van Zanen–Nieberg voorgedragen als nieuwe voorzitter NOC*NSF

Anneke van Zanen–Nieberg voorgedragen als nieuwe voorzitter NOC*NSF
ARNHEM - Het bestuur van NOC*NSF heeft op advies van de vertrouwenscommissie bestaande uit voorzitters van bonden, bestuursleden van NOC*NSF en de voorzitter van de Atletencommissie, besloten Anneke van Zanen-Nieberg voor te dragen als nieuwe voorzitter van NOC*NSF. Het bestuur zal op 15 april 2019 een extra Algemene Vergadering organiseren ter verkiezing van de nieuwe voorzitter. De nieuwe voorzitter volgt André Bolhuis per 20 mei op. Bolhuis maakt vanaf 2007 deel uit van het bestuur van NOC*NSF waarvan de laatste 9 jaar als voorzitter. Uit de motivatie van de vertrouwenscommissie: "Met Anneke van Zanen krijgt de sportkoepel een voorzitter met een brede, relevante bestuurlijke ervaring, zowel in de sport als daarbuiten. Zij heeft zeer goede kennis van de sport en heeft ervaring in meerdere relevante netwerken." Anneke van Zanen: "Het is een grote eer om zowel door de...
Lees verder

Veel aandacht voor sport in lokale collegeakkoorden
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in 2018 heeft het Sportcampagneteam NL zich ingezet om sport prominent op de lokale bestuursagenda's te krijgen. Deze week maakte het Mullier Instituut bekend dat in 98% van de lokale coalitieakkoorden er aandacht aan sport wordt besteed, waarbij 73% van de gemeenten zelfs een specifieke sportparagraaf heeft gekregen. Lobby sportorganisaties Het Sportcampagneteam NL is een samenwerking van NOC*NSF, sportbonden, Vereniging Sport en Gemeenten en Sportkracht12 met medewerking van het Mulier Instituut en Kenniscentrum Sport. Het team is tussen juni 2017 en de verkiezingen in maart 2018 op allerlei niveaus actief geweest om (het belang van) sport bij de lokale politiek onder de aandacht te brengen. Met bijvoorbeeld digitale magazines voor gemeentebestuurders en een gerichte wervingscampagne werden politici geïnformeerd. Tegelijkertijd werden...
Lees verder

Vijfde topsportklimaatmeting van start
ARNHEM - Wat heeft een sporter allemaal nodig om optimaal te presteren? Een deskundige staf, de beste faciliteiten en een nauwkeurig uitgestippeld programma vormen voor elke topsporter de basis om op het moment suprême de beste versie van zichzelf te laten zien. Anders gezegd: om vandaag de dag bij de besten van de wereld te horen is een goed topsportklimaat vereist. Topsportklimaat in Nederland Maar hoe is het gesteld met het topsportklimaat in Nederland? Afgaande op het aantal sporten waarin Nederland als relatief klein land op wereldniveau meestrijdt - van handbal tot hockey en shorttrack tot turnen - zit het wel goed. Maar ruimte voor verbetering, om uiteindelijk nóg een seconde sneller te rennen of zwemmen, is er altijd. Om de ontwikkeling van het topsportklimaat in kaart te brengen, houdt NOC*NSF eens per vier jaar de Topsportklimaatmeting, waarbij het talenten, topsporters,...
Lees verder