Doorgaan naar hoofdcontent

NLAmbassade: update veiligheidssituatie Sudan
Logo

24/7 BZ Informatieservice

 

Beste heer, mevrouw,

Sinds 6 april 2019 zijn er grote demonstraties gaande in Khartoem met name voor het hoofdkantoor van het leger, waar demonstranten met steun van delen van het leger een wake houden. Ook elders in de stad vinden demonstraties plaats. Wegen en bruggen worden van tijd tot tijd afgezet of geblokkeerd. De demonstraties gaan dag en nacht door. De autoriteiten treden hard op waarbij gebruik gemaakt wordt van traangas, rubberen kogels en scherpe munitie. De noodtoestand in Sudan is nog steeds van kracht. Deze werd afgekondigd op 22 februari 2019. De demonstraties zijn gericht tegen de regering uit onvrede vanwege de slechte economische situatie in het land en hopen het aftreden van President Bashir te bewerkstelligen.
Komt u onverhoopt in een demonstratie of onveilige situatie terecht? Verlaat deze dan direct. Zoek een veilige plaats op. Bijvoorbeeld in een gebouw, huis of hotel. Beperk uw verplaatsingen in de stad Khartoem tot noodzakelijke verplaatsingen. Zorg ook voor een noodvoorraad aan eten en drinken thuis in geval van een lock-down situatie.
Blijf tevens het reisadvies in de gaten houden.

Met vriendelijke groet,
De Nederlandse ambassade in Khartoem, Soedan