zondag 5 mei 2019

Duitsland: Dodenherdenking 2019

Dodenherdenking 2019

Op 4 mei 2019 kwamen ruim 25 mensen uit onze vereniging naar de Gedenkstätte Lager Sandbostel om hier de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog en de slachtoffers van oorlogssituaties sinds die tijd te gedenken.

In zijn toespraak deed voorzitter Henk Tijink een oproep om er samen voor te zorgen dat er voor intolerante ideëen geen plaats is: Maak je sterk en kies voor vrijheid en gerechtigheid! Vervolgens las hij een gedicht van de 15jarige Femke Allaart uit Lelystad voor. Zowel toespraak als het gedicht kunt u onder "lees meer" nalezen.

Na het horen van The Last Post werd om 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen. Afgesloten werd met zingen van het Wilhelmus en de kranslegging. Na de officiële herdenking was er mogelijkheid om koffie te drinken in het clubhuis.

Lees meer...

Lees verder