Doorgaan naar hoofdcontent

Ontwerp van de YOG-medaille

Ontwerp van de YOG-medaille
De sporters die bij de komende Jeugd Olympische Spelen, in januari 2020 in Lausanne, een podiumplaats weten te bemachtigen, krijgen een prachtige medaille omgehangen. Voor het ontwerp van die medaille was een wedstrijd uitgeschreven. Het winnende voorstel is dat van de twintigjarige Nieuwzeelander Zakea Page. De medaille heeft de titel 'Beauty in Diversity' meegekregen. Er is een spiraaltekening in terug te zien. Volgens Page staat dit voor een cultuur van respect, vriendschap en excelleren. Daarnaast vertegenwoordigt de spiraal ook het traject van hard werken en toewijding van iedere sporter die op de Jeugd Olympische Spelen actief is.
Lees verder

Omgekomen sporters tijdens Tweede Wereldoorlog herdacht
AMSTERDAM - De jaarlijkse Nationale Sportherdenking bij het Olympisch Stadion in Amsterdam stond dit jaar in het teken van het basketbal. Tijdens de plechtigheid zaterdag werd onder anderen gesproken door NOC*NSF-voorzitter André Bolhuis, de Amsterdamse sportwethouder Simone Kukenheim en een vertegenwoordiger van de Nederlandse Basketball Bond. Op 4 mei staat Nederland traditioneel stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Sinds 2005 gebeurt dit ook bij het Olympisch Stadion bij het beeld van Prometheus, een oorlogsmonument uit 1947 ter nagedachtenis van de oorlogsslachtoffers in de Nederlandse sport. De Nationale Sportherdenking staat stil bij de slachtoffers uit die tijd, waarbij ieder jaar een andere themasport wordt besproken in een brede context: welke rol speelde sport in het leven van mensen tijdens oorlogstijd? Hoe hielden verenigingen stand tijdens de oorlog, of...
Lees verder

Sterke stijging doorgeleiding misbruikzaken naar sportrechtspraak
Nieuw stappenplan preventie lokale verenigingen beschikbaar ARNHEM - Centrum Veilige Sport Nederland van NOC*NSF ziet sinds februari van dit jaar een sterke stijging in het aantal signalen dat voor onderzoek bij aanklagers en onderzoekers van het Instituut voor Sport Rechtspraak en de bondstuchtcommissies is aangebracht. In het verleden waren dit er 5 per jaar, nu zijn dit er twee maanden na oprichting van het Centrum al meer dan 10.   Centrum Veilige Sport NederlandSinds februari jl. is het Centrum Veilige Sport Nederland van NOC*NSF actief. Er wordt gewerkt met casemanagers die de voortgang van een melding actief volgen, met slachtoffers en bestuurders contact houden en vragen of zij hulp nodig hebben. Deze proactieve werkwijze leidt nu al tot meer bij het Instituut Sport Rechtspraak en de tuchtcommissies van bonden aangebrachte zaken. Meer dan 10 in de afgelopen 2 maanden tegenover...
Lees verder