Doorgaan naar hoofdcontent

Positieve jaarcijfers en ereteken voor scheidend voorzitter André Bolhuis

Positieve jaarcijfers en ereteken voor scheidend voorzitter André Bolhuis
André Bolhuis heeft maandagavond tijdens de Algemene Vergadering van NOC*NSF de voorzittershamer overgedragen aan zijn opvolgster Anneke van Zanen. Bolhuis nam op Papendal na negen jaar voorzitterschap afscheid met positieve jaarcijfers. Hij werd onderscheiden met ereteken van NOC*NSF voor zijn buitengewone verdienste als sportbestuurder. Penningmeester Annette Mosman presenteerde een positief resultaat over 2018 van 5,4 miljoen euro, een bedrag dat 8,7 miljoen euro hoger was dan begroot. "Dit wordt vooral veroorzaakt door een stijging van de baten van 20 miljoen euro. De lasten stijgen ook mee, maar niet in dezelfde mate", lichtte Mosman toe. Zo was onder andere de afdracht van de Nederlandse Loterij 2,8 miljoen euro hoger dan begroot en ontving NOC*NSF met circa 16 miljoen euro aanzienlijk meer subsidie-middelen. De extra middelen worden ondergebracht bij de bestemmingsreserves. De...
Lees verder

Bolhuis: wereldtitel was het mooiste
ARNHEM (ANP) - In een terugblik op 50 jaar activiteiten in de topsport noemde André Bolhuis het behalen van de wereldtitel met de nationale hockeyploeg in 1973 zijn hoogtepunt. Dat zei de vertrekkende voorzitter van sportkoepel NOC*NSF op een bijeenkomst op Papendal ter gelegenheid van zijn afscheid. "Dat was toch het mooiste. Samen met een geweldig team zo'n resultaat behalen.'' Voorafgaand aan zijn laatste vergadering als eerste man van NOC*NSF stonden tal van prominenten uit sport en politiek even stil bij het tijdperk Bolhuis. ,,Kijk met trots terug'', adviseerde Thomas Bach per videoboodschap. Volgens de Duitse voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité heeft Bolhuis grote betekenis gehad. "Dat Nederland de laatste 10 jaar op de Olympische Spelen zo veel medailles heeft gewonnen is mede zijn verdienste.'' Opvallend was dat Bolhuis met klem ontkende ambities voor een zetel...
Lees verder

André Bolhuis: een halve eeuw in de sport
André Bolhuis neemt vandaag officieel afscheid als voorzitter van NOC*NSF. Als hockeyer, chef de mission, assistent-bondscoach, bestuurder bij de hockeybond KNHB en bij NOC*NSF heeft zijn leven vijftig jaar in het teken gestaan van de sport. Vanmiddag nemen talloze prominenten uit de sportwereld persoonlijk afscheid van hem, tijdens een receptie op Papendal. André Bolhuis debuteerde in 1969 in het Nederlands hockeyelftal. Zijn leidinggevende kwaliteiten etaleerde hij ook in het veld en het duurde niet lang voor hij werd benoemd tot aanvoerder van Oranje. In die hoedanigheid nam hij tweemaal deel aan de Olympische Spelen. In 1972 vond het evenement plaats in München. Hij maakte daar het drama van de Palestijnse extremisten mee, die een aantal Israëlische deelnemers en officials gijzelden en ombrachten. VlaggendragerVier jaar later was André in Montréal opnieuw actief tijdens de...
Lees verder