Doorgaan naar hoofdcontent

Sport zet verdere stappen naar chemievrij beheer sportvelden

Sport zet verdere stappen naar chemievrij beheer sportvelden
In het landelijke Sportakkoord hebben het ministerie van VWS, VNG/VSG en de sportsector afspraken gemaakt over het creëren van een duurzame sportinfrastructuur. Daarin is ook expliciet het voortzetten van de Green Deal Sport na 2020 opgenomen. De sportsector neemt graag zijn verantwoordelijkheid en draagt vanuit een breed gedragen overtuiging van harte bij aan de maatschappelijke doelen op het gebied van klimaat en milieu. Namens de miljoenen sporters en duizenden sportverenigingen zet de sportsector zich daarom in om in samenwerking met de overheid, producenten en beheerders het gebruik van chemische gewasbeschermingsmiddelen verder te reduceren tot volledig chemievrij beheer sportvelden. Dit heeft de sportsector op 3 juni 2019 per brief aan de leden van vaste commissie voor Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit van de Tweede Kamer laten weten.  Gewasbeschermingsmiddelenvrij beheer Het...
Lees verder

Foppe de Haan in vakjury Sportgala
ARNHEM - Eind van dit jaar, op 18 december, blikken we terug op de mooiste sportmomenten van 2019 met het NOS|NOC*NSF Sportgala. Daarbij worden de Sportman en Sportvrouw, de Paralympische sporter, de Sportploeg en de Coach van het jaar 2019 gekozen. Voorzitter en oud-volleyballer Bas van de Goor verwelkomt Foppe de Haan als nieuw lid in de vakjury. NOC*NSF heeft de vakjury voor de jaarlijkse sportverkiezingen samengesteld op basis van ervaring en expertise. Vanwege het vertrek van Guus Hiddink neemt Foppe de Haan de coach-zetel in de vakjury van hem over. "In samenspraak met NL Coach kwamen we uit bij Foppe," vertelt juryvoorzitter Bas van de Goor. "Hij heeft een enorm palmares en een berg ervaring in het voetbal, maar heeft ook altijd belangstelling getoond over de grenzen van het voetbal heen. Zijn open blik op sport maakt dat we verwachten dat hij een mooie bijdrage kan leveren aan...
Lees verder

Voorziening ondersteuning topsporters bij complexe juridische zaken
Topsporters hebben bij een doping- of matchfixingzaak recht op een eerlijk en voor hen toegankelijk proces. Vanuit dat uitgangspunt creëert NOC*NSF mede op aandringen van de NOC*NSF Atletencommissie een voorziening die ondersteuning biedt bij complexe en daardoor vaak dure doping- en matchfixingszaken. Bij het opzetten van de regeling wordt samengewerkt met sportersvakbond NL Sporter, het Instituut Sport Rechtspraak en VWS. Complexere procedures Topsporters kunnen vanuit sportregelgeving geconfronteerd worden met procedures bij tuchtcommissies, de bestuursrechter of internationale instanties zoals Internationale Federaties, CAS, WADA of het Europese Hof. De laatste jaren worden deze procedures steeds complexer vanwege de grote belangen en ingewikkelde regels. Juridische zaken duren hierdoor langer en leiden vaker tot hoge kosten, bijvoorbeeld vanwege het uitvoeren van medisch onderzoek...
Lees verder