Doorgaan naar hoofdcontent

Talent TeamNL pakt vijf medailles op vierde dag EYOF

Talent TeamNL pakt vijf medailles op vierde dag EYOF
Talent Team NL was in de judohal vandaag enorm succesvol; in Baku werden vier medailles veroverd door de judoka's, waarvan twee keer goud. Elin Henninger (tot 52 kg) en Joanne van Lieshout (tot 63kg) werden kampioen. Henninger won de finale in de golden score van de Spaanse Toro Soler, nadat ze haar eerdere tegenstanders relatief makkelijk had verslagen. De Brabantse Joanne van Lieshout was zo sterk dat ze al haar partijen vroegtijdig won. Ook in de finale moest haar Kroatische tegenstander Kriso binnen een minuut afkloppen. Twee bronzen plakken waren er voor Alexe Wagemaker (tot 57kg) en voor Jelle van Teijlingen (tot 73kg). Wagemaker had een sterke start van haar toernooi, maar stuitte in de halve finale op de Turkse Yildiz, die ippon scoorde. Tegen de Roemeense Ivanescu won Wagemaker daarna zelf op ippon, waardoor de bronzen plak voor haar was. Van Teijlingen won zijn eerste ronde in...
Lees verder

27 (oud)topsporters aan de slag met [email protected]
ARNHEM - Verder ontwikkelen op een bepaald thema, kennismaken met een ander netwerk, iets naast mijn topsport doen en deze kans pak ik met beide handen aan. Het zijn wat voorbeelden van motivaties waarom sporters zich aanmelden voor een praktijkprogramma van [email protected] Met steun van het ministerie van VWS starten 27 sporters in september met twee praktijkprogramma's: Sportmarketing en -media en Sprekers. [email protected] | Sportmarketing en -media is gericht op het bijbrengen van praktische kennis en wordt uitgevoerd door sportmarketingbureau Triple Double. Een van de deelnemers is topjudoka Frank de Wit. "Met het praktijkprogramma Sportmarketing en -media wil ik mijzelf op deze thema's verder ontwikkelen. Daar heb ik zowel tijdens als na mijn topsportcarrière wat aan. Ik vind het fijn om iets naast mijn topsport te doen en dit is qua tijdsinvestering goed te combineren voor mij. Ik heb er...
Lees verder

Drie jeugd olympische plakken voor judoka's en zwemster
BAKOE - Twee zilveren en een bronzen medaille, finaleplaatsen en de nodige persoonlijke records – dat is het resultaat van weer een mooie dag voor Talent TeamNL op het Europees Jeugd Olympisch Festival in Baku. Vandaag kwamen de zwaargewicht judoka's bij het Europees Jeugd Olympisch Festival in Baku in actie. Carmen Dijkstra (+70kg) en Yael van Heemst (tot 70kg) slaagden er in om de finale te halen. Daar blokkeerden respectievelijk een Turkse en een Spaanse hun weg naar de winst, maar de zilveren medailles werden niettemin erg gewaardeerd. Dijkstra bereikte de finale via winst op een Bulgaarse, een Georgische en een Italiaanse judoka. Van Heemst versloeg een meisje uit gastland Azerbeidzjan, uit Rusland en uit Italië. Ian van Herk (tot 81kg) werd in zijn eerste wedstrijd, die hij met ippon verloor, uitgeschakeld. Een kans op revanche in de herkansing kreeg hij niet. Axel Heeren,...
Lees verder