Doorgaan naar hoofdcontent

Meer dan 200.000 kinderen in beweging door De Pauze Spelen

Meer dan 200.000 kinderen in beweging door De Pauze Spelen
Op dinsdag 24 september zijn 'De Pauze Spelen', een laagdrempelig beweegprogramma voor in de klas, gelanceerd op basisschool OBS het Startpunt in Den Haag. Het programma, gegoten in een handboek voor docenten, staat vol korte beweeg-, sport- en ontspanspellen voor in de klas, de gymzaal en het schoolplein. Dylan Haegens overhandigde vandaag tijdens de Scholendag van de NOC*NSF Nationale Sportweek het eerste exemplaar aan de leerkrachten. De Pauze Spelen zijn tot stand gekomen dankzij een unieke samenwerking tussen NOC*NSF, de sportbonden, Jeugdfonds Sport en Cultuur, Uniek Sporten, Zwijsen en Albert Heijn. Waardevolle toevoeging op bestaand scholenprogramma ik eet het beter Het 'Ik eet het beter'-programma bestaat al dertien jaar. Kinderen van groep 5 t/m 8 maken ieder jaar kennis met verse producten, leren gezonde keuzes maken en ervaren wat een gezonde leefstijl doet voor hun lichaam....
Lees verder

NOC*NSF maakt zich sterk voor vakbekwame trainer-coaches
Op dinsdag 24 september organiseerde NOC*NSF de werkconferentie 'leerlijn topsport- en talentcoaches' op Fontys Sporthogeschool in Eindhoven. Op de conferentie waren mensen van de sportbonden, het onderwijs en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) aanwezig. Samen gingen zij aan de slag met een nieuwe opleiding voor topsport- en talentcoaches op niveau 5, passend binnen de Associate Degree Sport die momenteel in ontwikkeling is. Minder dan een jaar voor de Olympische Spelen van Tokio staat de Nederlandse sport er goed voor. Dat komt mede door de professionele omgeving en goede begeleiding die sporters krijgen. Toch zijn er ook zorgen: trainer-coaches vinden hun salaris en carrièreperspectief onder de maat, bleek uit de topsportklimaatmeting, die in september uitkwam. Dat terwijl de rol van een trainer-coach essentieel is. Hij of zij kan het verschil maken tussen een...
Lees verder

Weblog Gerard Dielessen: Sport doet iets me je, zeker ook met mij
Tijdens een inspirerende en drukbezochte bijeenkomst eerder deze week over het Sport Akkoord Assen in het Nassau College, kreeg ik van presentator Hans Derks de vraag wat sport eigenlijk voor mij betekent. Een eenvoudige vraag waar ik een lang en gepassioneerd antwoord op heb gegeven. Hier een poging tot een korte samenvatting: sport staat centraal in mijn leven. Als beoefenaar en als fan. Sport betekent voor mij plezier, genieten, ontspanning, winnen, verliezen, verbinden, gezond blijven. Ik ben ervan overtuigd en heb het verlangen dat we als samenleving de maatschappelijke waarde van sport meer moeten en kunnen omarmen. Met sport overbruggen we tegenstellingen, waar ook ter wereld. Met sport maken we de wereld een beetje beter. We winnen veel met sport. Of zoals het thema van de NOC*NSF Nationale Sportweek luidt: Sport doet iets me je. In ieder geval met mij. Zo passeer ik de komende...
Lees verder