Doorgaan naar hoofdcontent

Gezocht: Paralympisch Talent!

Gezocht: Paralympisch Talent!
Ben je of ken je een nieuw Paralympisch talent? Laat je scouten bij de Paralympische Talentdag op zondag 20 oktober! We zoeken sportieve deelnemers tussen 12 en 35 jaar met een lichamelijke of visuele beperking en vol sportambitie. -> Meld je aan via www.paralympisch.nl/talentdag/meldjeaan.  Zestien deelnemers talentdag actief op Spelen Sinds 2009 hebben er meer dan vierhonderd sporters met een beperking deelgenomen aan een NOC*NSF Paralympische Talentdag. Hiervan zijn meer dan 35 sporters nog actief in programma's onder regie van de sportbond. Maar liefst zestien van deze sporters hebben deelgenomen aan de Paralympische Spelen in Rio, waarvan er vijf een medaille hebben behaald! Het hoge niveau van de Paralympische sport in Nederland willen we vasthouden, de ingezette stijgende lijn voortzetten. Voor de Paralympische Spelen van 2024 en 2028 zijn wij daarom op zoek naar nieuw talent!...
Lees verder

Conferentie Sports Nutrition brengt beste voedingsexperts naar Papendal
Bij het leveren van topsportprestaties wordt vaak gekeken naar goede coaches, moderne trainingsfaciliteiten en de beste medische en mentale begeleiding. Maar voor TeamNL is voeding net zo belangrijk. 'Het is de brandstof die ervoor moet zorgen dat de motor van onze sporters draait', zegt technisch directeur Maurits Hendriks. Daarom organiseerde TeamNL woensdag de derde editie van de conferentie Sports Nutrition. Op de conferentie waren maar liefst 260 deelnemers afgekomen om te luisteren naar de beste experts ter wereld. Van hoog aangeschreven voedingswetenschappers tot gerenommeerde voedingsdiëtisten waren naar Papendal gekomen. Doelstelling was het vergroten van de kennis en het verkleinen van de kloof tussen de wetenschap enerzijds en de praktijk anderzijds. De invloed van voeding wordt steeds groter in de sport, meent Asker Jeukendrup, expert voeding binnen TeamNL. 'In sommige...
Lees verder

Rita van Driel in IOC-commissie voor toewijzing Spelen
ARNHEM - De Nederlandse Rita van Driel is door IOC voorzitter Thomas Bach benoemd in de Future Host Commission voor de Winterspelen. Deze commissie zal belangrijke aanbevelingen geven over de plek waar in de toekomst Olympische- en Paralympische Spelen gehouden kunnen worden. Rita van Driel, lid van het IPC Governing Board en in Nederland voorzitter van de Alliantie Sporten en bewegen voor iedereen: "Ik ben blij en vereerd met de benoeming in deze belangrijke nieuwe commissie. Het is mooi om mijn kennis en ervaring in te mogen zetten bij de nieuwe aanpak om host cities te kiezen." Raymon Blondel, bestuurslid van NOC*NSF met de paralympische sport als speciaal aandachtsgebied, is enthousiast over deze benoeming: "De jarenlange ervaring en zeer grote betrokkenheid, gekoppeld aan Rita's vermogen om op bevlogen maar tegelijkertijd nuchtere wijze tegen belangrijke beslissingen in de...
Lees verder