Doorgaan naar hoofdcontent

Portugal: Besturen

Besturen
Een nieuw pensioenakkoord! Een nieuw bestuursgeluid? Dat zou wél moeten! Er kleven nogal wat bezwaren aan het klassieke bestuursmodel van de paritaire vertegenwoordiging in de besturen van pensioenfondsen in Nederland.  En die bezwaren worden er, als het principeakkoord werkelijkheid wordt, niet minder op. Het nieuwe pensioencontract voor werknemers in Nederland, gaat uit van premie-inleg voor...
Lees verder

Vak- en groepsoverstijgend thematisch onderwijs bij NOAP
In september 2019 gaan wij een deel van ons onderwijs op een geheel nieuwe manier aankleden. De ochtenden worden besteed aan vakken als rekenen, taal (Nederlands en Portugees) en lezen. 's Middags werken de kinderen in vakateliers aan projecten vanuit een overkoepelend thema. Hierbij zijn de kerndoelen van de overheid het uitgangspunt. Daar bovenop krijgen […]
Lees verder

Weg van de heg
Nu bedoel ik daar niet mee dat we geen heggen meer moeten planten, maar dat het wel eens wat anders dan de doorgaans gebruikte Myoporum of Melaleucas kan zijn. Ook hoeft het niet altijd een heg met muurmodel te zijn. Maak er bijvoorbeeld een kasteelmuur van met kantelen. Of als er een pad tussen twee […]
Lees verder

De verbinding tussen Porto en Rotterdam
Er zijn zoveel verschillen maar ook overeenkomsten tussen de havensteden Rotterdam en Porto. Misschien erg herkenbaar dat je in het eerste jaar Portugal van alles vergelijkt met de plek waar je vandaan komt. Wat maakt Porto bijzonder met Rotterdam als vergelijking? Porto heeft een dorps karakter. Verdwaal in de straatjes en laat je verrassen door […]
Lees verder

Portugal en Europa steeds meer vervuilende voertuigen
Het aantal vervuilende dieselvoertuigen in Portugal steeg tussen 2018 en dit jaar van 713.000 naar 846.000. In Europa rijden meer dan 50 miljoen dieselvoertuigen. De cijfers maken deel uit van een studie van de Europese Federatie voor Transport en Milieu, die de vier jaar van het zogenaamde schandaal 'Dieselgate' markeert. Op 18 september 2015 werd […]
Lees verder