Doorgaan naar hoofdcontent

Portugal: Vanaf 5 april terrassen en musea open

Vanaf 5 april terrassen en musea open
António Costa bevestigde donderdag dat het land genoeg vooruitgang heeft geboekt, en klaar is voor de volgende fase van versoepeling van de coronamaatregelen. Na Pasen, op maandag 5 april, gaan terrassen, basisscholen en musea weer open en komt het bewegingsverbod tussen gemeenten te vervallen. Volgens het plan dat eerder op 11 maart werd gepresenteerd, zijn […]
Lees verder

Levenslessen
Het was op die koude winteravond van zes december 1962 dat ik voor het eerst de geur van de armoede heb geroken. De stank van een petroleumkachel in een kleine woonkamer. De doordringende geur van drogende luiers aan een wasdraad. Het was sinterklaasavond en we trokken in korte broek als goede padvinders naar een arm […]
Lees verder

Schatgraven met de NCA, hoe was dat?
Vrijdag 2 april was het zover. De eerste online kinderactviteit van de NCA:  Schatgraven. Maar liefst 6 kinderen van 3 t/m 10 jaar hadden zich aangemeld. De kleintjes werden door de ouderen geholpen en iedereen heeft een prachtige schatkaart gemaakt. De mooiste namen kwamen voorbij, zoals bijvoorbeeld het Party eiland, zee eiland en bijvoorbeeld klimeiland […]
Lees verder

Grenzen met Spanje gesloten zolang het "strikt noodzakelijk" is
De Minister van Binnenlandse Zaken heeft vandaag gezegd dat de controle van personen aan de grenzen tussen Portugal en Spanje zal worden gehandhaafd zolang dit "strikt noodzakelijk" is in verband met de pandemie van covid-19, zonder data vooruit te schuiven. Op de vraag of het al mogelijk is een datum voor de opheffing van de […]
Lees verder

Apotheken in Portugal verkopen nu sneltests
Snelle antigenentests voor SARS-CoV-2 die thuis kunnen worden uitgevoerd, worden nu in apotheken verkocht, aldus Alliance Healthcare. In een verklaring die aan The Portugal News werd toegezonden, garandeerde het bedrijf dat "een eerste reeks van 500 apotheken deze tests reeds zal kunnen leveren", in "alle districten" van Portugal. In een eerste fase zullen 120.000 tests...
Lees verder

Planten waar je beter van wordt
De vernietiging van het Amazonegebied is niet alleen rampzalig voor het klimaat, de inheemse bevolking en de natuur, maar is ook rampzalig door het verlies van plantensoorten die mogelijk geneesmiddelen tegen bepaalde ziekten zouden kunnen leveren. Mocht je denken dat onderzoek naar geneesmiddelen slechts een chemische zaak is, dan zit je naast de waarheid. Vele […]
Lees verder

Mantelzorgers wettelijk erkend in Portugal
Woon je in Portugal en heb je een familielid bij je in huis die zorg nodig heeft of anderszins een persoon die direct ten laste valt? Wet nr. 100/2019, recent gepubliceerd in de Diário da República, regelt de rechten en plichten van mantelzorgers, evenals van de zorgbehoevende, en legt ondersteunende subsidies en andere maatregelen vast. […]
Lees verder

Residentes Não Habituais (NHR) – Gevolgen en Mogelijkheden!
Portugal is meer dan 300 zonnige dagen, mooie stranden in de Algarve, schitterende landschappen in het Noorden, historische monumenten, Madeira en Azoren en de fantastische steden Lissabon en Porto. Dit zijn onder meer redenen om Portugal te bezoeken. Echter steeds meer Nederlanders investeren in Portugal (onroerend goed, start-up's, zzp´ers/ondernemers) of besluiten om fiscaal inwoner te...
Lees verder

Laat je inspireren en in beweging brengen door Jel!
Op 28 april om 10 uur leren we een zielskaart maken (gebaseerd op de techniek van soulcollage van Seena Frost). Iedereen kan zo´n zielskaart maken, mannen, vrouwen, jong en oud. Deze kaart levert jou gegarandeerd nieuwe inzichten! Tijdens het webinar laat ik je kennismaken met de zielskaarten. Eerst neem ik je mee in een stukje […]
Lees verder

Auto invoeren in Portugal, hoe doe je dat?
Mijn naam is Marieke Roukema en samen met mijn echtgenoot Michael Albers werken we in ons bedrijf, Albers & Roukema, Lda. 'Toen wij besloten om te emigreren, zijn we direct met de voorbereidingen gestart. Hoewel we ons goed hadden voorbereid, kwamen wij dingen tegen die anders liepen dan gepland. Denk aan de invoer van de […]
Lees verder

NCA en advertentieacquisitie
Naar aanleiding van vragen van zakelijke relaties willen we graag wat duidelijkheid geven over de advertentieacquisitie van NCA Portugal. Deze werd in het verleden uitgevoerd door Els Kindt en Willem de Korte. Sinds enkele maanden worden de tijdschriften van NCA uitgegeven door uitgever Capslock van Roel Huisman. De advertentieacquisitie is in handen van Sabine Seys. We […]
Lees verder

NCA kunstveiling voor Bom Samaritano
Het ondersteunen van goede doelen zit in het DNA van de NCA. En daarmee ook bij de leden! Velen wonen (vol- of deeltijds) in Portugal en we zien om ons heen dat er nog veel te verbeteren valt. Portugal is nou eenmaal minder welvarend dan Vlaanderen of Nederland. Daarom hebben we een actie opgezet die […]
Lees verder

Gezocht: B&B eigenaars op zoek naar de liefde
Hallo iedereen, Voor een nieuw tv-programma ben ik op zoek naar alleenstaande Vlaamse (Belgische) B&B eigenaars die op zoek zijn naar de liefde. Ken of ben jij iemand die zijn droom heeft nagejaagd en een eigen B&B/hotel/guesthouse in Portugal runt? Iemand waarbij zijn of haar droom werkelijkheid is geworden maar dit nu alleen doet en […]
Lees verder

Vanaf 19 april restaurants en winkelcentra open
Zoals verwacht gaat de volgende fase in van versoepeling van de coronamaatregelen. Vanaf maandag 19 april, mogen alle restaurants, winkelcentra, theaters en bioscopen open. Uitzonderingen op de nieuwe regels gelden in Alandroal, Albufeira, Carregal do Sal, Figueira da Foz, Marinha Grande en Penela. Daar is de situatie niet dusdanig verbeterd dat er sprake kan zijn […]
Lees verder

Water duurder
De waterprijs in de Algarve zal stijgen om de kosten te dekken van twee projecten die gericht zijn op het verbeteren van de waterefficiëntie in de regio. De prijsstijging zal naar verwachting echter pas vanaf 2026 worden ingevoerd en zal maar een paar cent bedragen. Het betreft een investering van € 55 miljoen in de […]
Lees verder

Blijf fit en flexibel na je 50e! Hoe doe je dat?
Op 12 mei om 15 uur gaat Joel Fernandes bij de Tennis Club Carvoeiro met ons BEWEGEN! Hoe blijven we flexibel en fit op oudere leeftijd? Tips en trucs voor vallen en opstaan!  Bij ouder worden hoort (helaas) ook het afnemen van onze lichamelijke flexibiliteit. NCA is dan ook verheugd met onze volgende activiteit: een […]
Lees verder

Wandelen in Portimao
Vind je het leuk om Portimão beter te leren kennen? Ben je wel toe aan wat beweging? Kom dan naar de NCA-stadswandeling op zondag 16 mei a.s. (aanvang 10.30) Misschien ken je Praia da Rocha en het Fortaleza Santa Catarina, maar je zal zien dat deze stad veel meer te bieden heeft. Raymond & Gerty […]
Lees verder

Game changer
Als u deze column leest, zijn de verkiezingen voor de Tweede Kamer in Nederland alweer enkele weken voorbij en heb ik met pijn in mijn liberale hart… Groen Links gestemd. Om deze keuze enigszins te begrijpen, neem ik u mee naar het verhaal over de toren van Babel. Na de zondvloed bouwden Noach en zijn […]
Lees verder

Montijo krijgt rood
De regelgevende instantie voor de luchtvaart ANAC heeft het verzoek van ANA, beheerder van de Portugese luchthavens, om een luchthaven te bouwen ten zuiden van Lissabon volledig afgewezen. Het project werd al door milieuactivisten, ingenieurs, maatschappelijke groeperingen en gemeenteraden luidruchtig afgekeurd omdat het 'het slechtst mogelijke plan' was omwille van een heleboel...
Lees verder

Hoe was de ALV 2021?
Gezellig om zo weer even bij elkaar te zijn! Wat een warm ontvangst! Kunnen jullie geen verslagen van de inhoudelijke webinars in de Blik op Portugal afdrukken? Ik heb nog een idee om de jongeren meer te betrekken bij de vereniging…… Zo maar wat opmerkingen tijdens onze Algemene Leden Vergadering van afgelopen zaterdag 24 april '21 Hierbij […]
Lees verder

Automatische belastingaangifte ook voor ZZP'ers
De automatische belastingaangifte is nu ook toegankelijk voor freelancers die een dienstverlenende activiteit uitoefenen en die onder het vereenvoudigde regime vallen en hun facturen en kwitanties (faturas, faturas-recibo en recibos) uitschrijven via de website van de belastingdienst. De 'IRS automático' is de benaming voor de automatische belastingaangifte. Deze voorlopige aangifte wordt al...
Lees verder

Wandelen in Lissabon-een (her)ontdekkingstocht door Lissabon
Zaterdag de 15e van mei, lijkt het mij geweldig om jullie mee te nemen op mijn eerste (wandel) tour van dit, hopelijk, komende seizoen. En voor mij de eerste tour sinds Portugal zijn deuren sloot bijna exact een jaar geleden. De afgelopen drie jaar heb ik mijn passie gevonden in de historie van ons prachtig […]
Lees verder

Verzekeren in Portugal…dit moet je weten!
Is je huis verzekerd bij een aardbeving? Je auto wordt gestolen, ben je verzekerd? Webinar over huis en auto verzekering in Portugal Op 11 mei om 19 uur gaat Sergio Neves ons alles vertellen wat belangrijk is ten aanzien van motorrijtuigen, opstal en inboedel verzekering. Waar moet je op letten, wat zijn de mogelijkheden, waar […]
Lees verder

EDP 100% groen
Het elektriciteitsbedrijf EDP – Energias de Portugal investeert 24 miljard euro (!) in energietransitie. 80% van dit bedrag wordt geïnvesteerd in schone energie via wind, zon, groene waterstof en energieopslag. Het bedrijf is van plan de steenkoolproductie tegen 2025 stop te zetten en tegen 2030 volledig groen te zijn, vooruitlopend op zijn doelstellingen om over […]
Lees verder

Blik op Portugal – Online leven
Vers van de pers, het meinummer van Blik op Portugal. Deze keer in het teken van online leven. Zonder een cent op zak trokken tweelingbroers Edwin en Marc Wentink begin jaren ´80 naar de Algarve. De kleine reparatiewinkel die ze begonnen groeide uit naar dé speciaalzaak waar je naar toe gaat voor tv, geluid en […]
Lees verder