Doorgaan naar hoofdcontent

SAP 2021 focuses on five pillars to put Selangor’s economy back on track

 


 
SAP 2021 focuses on five pillars to put Selangor's economy back on track
The Selangor Accelerator Programme (SAP) 2021, a start-up programme funded by the state government, is focusing on five major pillars this year to help put the state's economy back on track. Selangor State Executive Councillor for Industry and Trade Datuk Teng Chang Khim said the SAP, managed by...
 
Malaysia's 1H total trade up 26% to RM1.06 trillion — MITI
Malaysia's trade rose 26% to RM1.06 trillion in the first half of this year (1H21), from the same period last year, according to the Ministry of International Trade and Industry (MITI). Exports in 1H21 increased by 30.2% year-on-year (y-o-y) to RM585.56 billion, despite the nationwide full lockdown...
 
Vignet Oostenrijk 2021
Het Vignet Oostenrijk 2021 is verplicht voor alle motorvoertuigen (tot 3500 kilo) die op de Oostenrijkse snelwegen rijden. Niet alleen als je op vakantie gaat naar het land, maar ook wanneer je via Oo


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.