Doorgaan naar hoofdcontent

10 bergmeren waar je kunt windsurfen

 


 
10 bergmeren waar je kunt windsurfen
Bergen en watersport zijn een ideale combinatie. Met je boot, kano, SUP of surfplank over het water glijden en uitzicht hebben op de bergen is heerlijk. Windsurfen is een sport die in de '80-er jaren
 
Selangor studying proposal to lower assessment tax rate for hotel operators
The Selangor government is in the midst of studying a proposal to reduce or offer deferment of payments of assessment tax, quit rent, and business permit fees borne by hotel and accommodation operators in the state. Selangor Tourism, Environment, Green Technology and Orang Asli Affairs Permanent...
 
Malaysia's total trade 13% higher y-o-y at RM180.96b in July — MITI
Malaysia's trade performance continued its growth momentum in July 2021, with total trade increasing by 13% year – on – year (y – o – y) to RM180.96 billion, marking the sixth consecutive month of double – digit growth since February 2021.  According to the Ministry of...


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.