Doorgaan naar hoofdcontent

MM2H programme to be reactivated in October

 


 
MM2H programme to be reactivated in October
The Malaysia My Second Home (MM2H) programme will be reactivated with improvements to policies and application conditions to balance the security and economic aspects. Home Ministry Secretary – General, Datuk Wan Ahmad Dahlan Abdul Aziz, said new applications for the programme will be...
 
Malaysia's e – commerce income up 23.3% y – o – y to RM267.6b in 2Q
Malaysia's e – commerce income grew 23.3% year – on – year (y – o – y) to RM267.6 million in the second quarter of 2021 (2Q21), driven mainly by the manufacturing and services sectors, according to the Department of Statistics Malaysia (DOSM). In a statement today,...
 
Zeldzaamste konijn ter wereld gered door Indonesische natuurbeschermers
\Een Sumatraans gestreept konijn, beschouwd als het zeldzaamste konijn ter wereld, is gered door Indonesische natuurbeschermers nadat het dier toevallig op Facebook werd gespot. Het konijn werd via dit kanaal te koop aangeboden.   Lichtgewond Het konijn zou zijn gevangen door een lokale...


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.