Doorgaan naar hoofdcontent

SOCSO launches first MyFutureJobs IPT Satellite Centre

 


 
SOCSO launches first MyFutureJobs IPT Satellite Centre
The Social Security Organisation (SOCSO) has appointed Kolej Poly-Tech MARA (KPTM) Kota Bharu as the country's first institute of higher learning (IPT) MyFutureJobs Satellite Centre. SOCSO chief executive Datuk Seri Dr Mohammed Azman Aziz Mohammed said the establishment of the satellite...
 
Indomie in top 10 beste instant noedels volgens New York Magazine
  New York Magazine heeft een top 10 samengesteld van de beste kant-en-klare noedels en daar staat het Indonesische instant noedelmerk Indomie ook in. Twee keer zelfs! Het team van NY Magazine verzamelde verschillende instant noedels van over de hele wereld. Op basis van beoordelingen van...
 
Press Release: Dutch frigate EVERTSEN's visit to Singapore
After a journey of several months, the Dutch frigate HNLMS EVERTSEN arrived in Singapore on October 10, as part of the UK Carrier Strike Group. This marks the first deployment of a Royal Dutch Navy vessel to the region under the Indo-Pacific Guidelines, which was announced by the Netherlands in...


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.