Doorgaan naar hoofdcontent

World’s largest container vessel Ever Ace makes maiden call at PTP

 


 
World's largest container vessel Ever Ace makes maiden call at PTP
Port of Tanjung Pelepas (PTP) becomes the first port in Southeast Asia to welcome Evergreen Marine Corporation latest and world's largest container ship, Ever Ace, as part of the vessel maiden voyage in the region. The vessel arrived at the port around 12 noon on Sunday (Oct 10). PTP chairman and...
 
Artsen gezondheidscentra Málaga kunnen 'voortdurende nachtmerrie' niet meer aan
Volgens het artsencollectief ¡Basta Ya! kunnen 'artsen in Málaga het werk in de gezondheidscentra niet meer aan'. Behalve meer budget voor eerstelijnszorg moeten er organisatorische veranderingen worden doorgevoerd.
 
NVIC - Netherlands-Flemish Institute in Cairo @NVICairo


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.