Doorgaan naar hoofdcontent

E-Agro, first e-commerce platform for agri-inputs launched today

E-Agro, first e-commerce platform for agri-inputs launched today
Agricultural entrepreneurs can now obtain agricultural inputs such as fertilizers, pesticides, animal feeds, seeds and equipment at reasonable prices through the website, eAGRO. Agriculture and Food Industries Minister Datuk Seri Dr Ronald Kiandee said eAGRO is the first online platform in Malaysia...


Malaysia Healthcare Travel Industry Blueprint 2021-2025, launched
Health Minister Khairy Jamaluddin today launched Malaysia Healthcare Travel Industry Blueprint 2021-2025, a pertinent guideline for industry stakeholders in providing the best Malaysian healthcare travel experience and industry recovery in transitioning into endemicity. He said with the blueprint...


Een Hollandse Patriot op verkenning in Noord-Frankrijk
Vluchtelingen zijn van alle tijden: ook in het woelige einde van de achttiende eeuw verlieten veel mensen noodgedwongen hun land. Zo namen in Nederland 40.000 Patriotten de vlucht nadat ze in opstand waren gekomen tegen stadhouder Willem V. De notities van Adriaan Hendrik Eyck, een vooraanstaande...


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.