Doorgaan naar hoofdcontent

Circulariteit anno 2022: anders denken, meten en inkopen

de Duurzame Wereld
Circulariteit anno 2022: anders denken, meten en inkopen
Circulariteit anno 2022: anders denken, meten en inkopen Ook in 2022 staat het duurzaam werven van grondstoffen en materialen bovenaan het lijstje van de bouwsector. Van 50 procent minder grondstofgebruik, de landelijke doelstelling voor 2030, naar 100 procent circulair in 2050. Een circulaire bouweconomie behalen we bovendien niet door slechts
Lees verder

Loket Duurzaam Wonen Plus met vakantie
Loket Duurzaam Wonen Plus met vakantie Milieumonitor 2020; milieu op haven- en industrieterrein opnieuw verbeterd Het gebruik van fossiele brandstoffen is afgenomen, er is minder CO2 uitgestoot en er is minder drinkwater verbruikt. Dit zijn enkele resultaten uit de presentatie van de Milieumonitor Moerdijk 2020.
Lees verder

Lijstjestijd 2021: De (nog niet zo) best gelezen artikelen van dit jaar
Lijstjestijd 2021: De (nog niet zo) best gelezen artikelen van dit jaar De eerste naalden van de kerstboom zitten alweer in de stofzuiger, hoog tijd voor eindejaarlijstjes. In dit overzicht de 10 best gelezen artikelen, plus drie artikelen die de eenmansredactie graag nog eens opnieuw onder... Het bericht Lijstjestijd 2021: De (nog niet zo)
Lees verder

8 december: Ons zonnedak levert stroom!
8 december: Ons zonnedak levert stroom! Het is gelukt. Ons zonnedak levert stroom! Er is heel wat gebeurd de afgelopen weken. In de vorige nieuwsbrief hadden we een vervelende boodschap omdat de netwerkaansluiting niet gerealiseerd kon worden. Er is toen intensief contact geweest met Liander. Dat heeft er uiteindelijk in geresulteerd dat...
Lees verder

Gideon building transition tribes is Bouwpersoon van het jaar 2021
Gideon building transition tribes is Bouwpersoon van het jaar 2021 Gideon - building transition tribes is uitgeroepen tot Bouwpersoon van het jaar 2021! De 'gideonsbende', van inmiddels al zo'n 800 Gideons, bestaat amper negen maanden en heeft nu al deze eretitel van de redactie van Cobouw gekregen. Het is de eerste keer dat een beweging deze prijs
Lees verder

Carlos Sainz' First Year with Scuderia Ferrari
Carlos Sainz' First Year with Scuderia Ferrari Afwisselende, duurzame woningen in Rielertuin De Rielertuin. Zo heet het ontwerp voor de nieuwe woonbuurt op het voormalige Shita-terrein, bij de tunnel aan de Rielerweg. Hegeman Ontwikkeling uit Almelo bouwt hier straks appartementen en woningen in een groene omgeving.
Lees verder

Energiedirect en Vandebron Energie mogen bij een restverdeling hun aandeel kleinverbruikers elektriciteit overdragen ...
Energiedirect en Vandebron Energie mogen bij een restverdeling hun aandeel kleinverbruikers elektriciteit overdragen aan Essent Retail Energie Energiedirect B.V. en Vandebron Energie B.V. mogen bij een restverdeling hun aandeel kleinverbruikers elektriciteit overdragen aan Essent Retail Energie B.V. De ACM heeft op 21 december 2021 hiervoor een
Lees verder

Landelijke aandacht voor zonnestroomdak Santpoort-Noord
Landelijke aandacht voor zonnestroomdak Santpoort-Noord HIER Opgewekt ziet in ons project een mooi voorbeeld Onze zonnestroominstallatie op het dak van de Vereniging van Eigenaren Residentie Huis ten Bilt in Santpoort-Noord is gezien als een goed voorbeeld hoe we als inwoners met elkaar grote duurzame energieprojecten voor elkaar kunnen krijgen.
Lees verder

Nieuwsbrief 16
Nieuwsbrief 16 Bedankje vrijwilligers, bijscholing, informatieavond warmtepompen, nieuwe caoches stellen zich voor, Stand van zaken campagne, campagne en warmtescans Energiedirect en Vandebron Energie mogen bij een restverdeling hun aandeel kleinverbruikers gas overdragen aan Essent Retail Energie Energiedirect B.V. en
Lees verder