Doorgaan naar hoofdcontent

Eerste wetenschappelijke inzichten broeikasgas uit veenweide bekend

de Duurzame Wereld
Eerste wetenschappelijke inzichten broeikasgas uit veenweide bekend
Eerste wetenschappelijke inzichten broeikasgas uit veenweide bekend Met het Klimaatakkoord hebben het Rijk, de provincies, gemeenten en waterschappen samen met maatschappelijke partners afgesproken de CO2-uitstoot te verminderen. Bodemdaling en daarmee gepaarde veenoxidatie zorgt ook voor CO2-uitstoot en wordt in het kader van het Klimaatakkoord
Lees verder

Webinar 'Netwerkcongestie' groot succes in de IJmond
Webinar 'Netwerkcongestie' groot succes in de IJmond Het is steeds vaker in het nieuws. De druk op het elektriciteitsnetwerk (netwerkcongestie) neemt toe. Geregeld ondervinden ondernemers hiervan de negatieve gevolgen in hun bedrijfsvoering. Daarom organiseerde GreenBiz IJmond in samenwerking met Liander, IWell en TNO op 30 november een webinar...
Lees verder

Boeren leren klimaatcommissaris Timmermans carbon farming in een week
Boeren leren klimaatcommissaris Timmermans carbon farming in een week Op dinsdag 30 november overhandigde een Europees consortium van Carbon Farmers een white paper boordevol beleidsaanbevelingen aan Europese klimaatcommissaris Frans Timmermans. Met de beleidsaanbevelingen in hun white paper vragen de Carbon Farmers om het Europese klimaatbeleid
Lees verder

Warmtepompen voordeligste optie voor consumenten volgens studie Europese consumentenorganisatie
Warmtepompen voordeligste optie voor consumenten volgens studie Europese consumentenorganisatie In de recentelijk gepubliceerde studie van de BEUC (de Europese consumentenorganisatie) staat o.a. letterlijk dat een warmtepomp de 'goedkoopste groene verwarmingsoptie' voor de consument is. Bovendien is de warmtepomp een bewezen techniek, die prima kan
Lees verder

Terugblik werkbezoek Gedeputeerde Staten provincies Gelderland en Overijssel aan de Cleantech Regio
Terugblik werkbezoek Gedeputeerde Staten provincies Gelderland en Overijssel aan de Cleantech Regio Nieuwe stap in samenwerking North Sea Port District De zes gemeenten en twee provincies van het 'Nort Sea Port District' hebben op 1 december 2021 een nieuwe stap gezet in hun samenwerking. De partners hebben een Benelux
Lees verder

Molenstraat en Hengelosestraat open voor verkeer
Molenstraat en Hengelosestraat open voor verkeer Vanaf vrijdag 3 december zijn de Molenstraat en Hengelosestraat weer helemaal open voor verkeer. De afgelopen maanden is er gewerkt aan een veilige, goed bereikbare en duurzame straat. Nationaal isolatieprogramma Het nationaal isolatieprogramma is onlangs gepresenteerd. Dat
Lees verder

Postcommandant geeft startsein voor bouw brandweerkazerne Almen
Postcommandant geeft startsein voor bouw brandweerkazerne Almen Op 1 december 2021 gaf Freddie Heuvelink, postcommandant van de brandweer in Almen, het startsein voor de nieuwbouw van de brandweerkazerne in Almen. Het geplande feestelijke moment kon vanwege de coronamaatregelen niet doorgaan. Daarom is de start van de bouw te zien in een filmpje.
Lees verder

Windmolens officieel overgedragen aan Nieuwleusen Synergie
Windmolens officieel overgedragen aan Nieuwleusen Synergie Begin vorige week vond de formele overdracht plaats van de twee windmolens van Nieuwleusen Synergie. Dat gebeurde tijdens een korte bijeenkomst bij de turbine aan de Meentjesweg, waar de verschillende partijen de overdracht bekrachtigden met hun handtekeningen. Hiermee is de
Lees verder

Plan-mer voor windmolens: hoe zit dat met bestaande windparken?
Plan-mer voor windmolens: hoe zit dat met bestaande windparken? De rijksoverheid en de gemeenten zi November 2021 In de maand november was de opbrengst 5885 KwH. Het lijkt erop dat we dit jaar ergens rond de 250KwH per paneel uitkomen. Hoogste opbrengst was op 1-11 met 502 KwH, de laagste opbrengst was op 15-11 met 40
Lees verder