Doorgaan naar hoofdcontent

Generic protocol for COVID-19 vaccine effectiveness studies during outbreaks in semi-closed settings in the EU/EEA

Generic protocol for COVID-19 vaccine effectiveness studies during outbreaks in semi-closed settings in the EU/EEA
ECDC encourages the use of this protocol as a basis for studies aiming at assessing vaccine effectiveness in semi-closed settings following the identification of a COVID-19 outbreak, as its use in the EU/EEA can facilitate results comparability from different outbreak investigations.


Melle en Jens van 't Wout willen het shorttrack domineren


Vrijwilligers gezocht voor HisGIS
Word jij HisGIS citizen scientist? En help je mee het nog resterende gedeelte van het oudste kadaster van Nederland voor HisGIS te digitaliseren? Wij zoeken enthousiaste vrijwilligers voor dit wetenschappelijk project van nationaal belang


Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen?
Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.