Doorgaan naar hoofdcontent

De Circulaire Gastvrijheidsroute maakt je wegwijs

de Duurzame Wereld
De Circulaire Gastvrijheidsroute maakt je wegwijs
De Circulaire Gastvrijheidsroute maakt je wegwijs Ga je aan de slag met de circulaire economie? Dan ga je op ontdekkingsreis. De Circulaire Gastvrijheidsroute is bedoeld om ondernemers te inspireren en faciliteren om zich te begeven in de wereld van circulair ondernemen, door middel van een roadmap met daarin praktische info, kennis en leuke...
Lees verder

Nieuwe variant luchtbehandelingskast biedt oplossing bij beperkte technische ruimte
Nieuwe variant luchtbehandelingskast biedt oplossing bij beperkte technische ruimte Om aan de (ErP-)eisen rond energie-efficiëntie te voldoen, is bij vervanging van een oude luchtbehandelingskast vaak een grotere unit nodig. Het is echter zelden mogelijk om de technische ruimte uit te breiden. Als oplossing voor dit probleem heeft Swegon de
Lees verder

CE Delft: batterijen bieden ruimte voor 7,5 gigawattpiek extra zonneparken, 10 gigawattpiek extra door efficiëntere ...
CE Delft: batterijen bieden ruimte voor 7,5 gigawattpiek extra zonneparken, 10 gigawattpiek extra door efficiëntere netaansluiti... Door de grootschalige uitrol van batterijen bij zonneparken is er ruimte om 7,5 gigawattpiek extra zonnepanelen van zonneparken en zonnedaken aan te sluiten op het stroomnet. Dat blijkt uit onderzoek van CE Delft.
Lees verder

Nog ff wachten op eerste productie nieuwste Europese kernreactor
Nog ff wachten op eerste productie nieuwste Europese kernreactor Eerste European Pressurized Reactor in Europa opgestart Aan de Finse westkust is op dinsdag 22 december 2021 de nieuwgebouwde kernreactor Olkiluoto 3 (OL3) opgestart. Exploitant TVO verwacht vanaf eind januari 2022 elektriciteit aan het... Het bericht Nog ff wachten op eerste
Lees verder

De Alliantie: 9.000 huurwoningen voor eind 2023 volledig verduurzaamd naar energielabel A of A+
De Alliantie: 9.000 huurwoningen voor eind 2023 volledig verduurzaamd naar energielabel A of A+ Woningcorporatie De Alliantie meldt dat voor eind 2023 circa 9.000 huurwoningen volledig verduurzaamd zijn naar energielabel A of A+. Ze krijgen een 'warme jas', zonnepanelen en ventileren energiezuinig. Zonnewarmte: CBS stelt
Lees verder

Rechtbank: vergunning zonnepark Landgoed Quadenoord terecht geweigerd vanwege wespendief en boomleeuwerik
Rechtbank: vergunning zonnepark Landgoed Quadenoord terecht geweigerd vanwege wespendief en boomleeuwerik De rechtbank Gelderland oordeelt dat de provincie Gelderland terecht de vergunning voor een zonnepark op Landgoed Quadenoord heeft geweigerd. Dit vanwege de aanwezigheid van de wespendief en boomleeuwerik.
Lees verder

Projectontwikkelaars vragen EU om productieketen voor zonnepanelen te herstellen
Projectontwikkelaars vragen EU om productieketen voor zonnepanelen te herstellen 8 grote Europese projectontwikkelaars vragen samen met koepelorganisatie SolarPower Europe de Europese Unie (EU) om de Europese productieketen voor zonnecellen en zonnepanelen te herstellen. Zonnewarmte: CBS stelt installatiecijfer 2020 voor
Lees verder

Wat is transportschaarste? | Enexis Netbeheer
Wat is transportschaarste? | Enexis Netbeheer Meer ruimte voor relatie in aanbesteding en uitvoering Afgelopen najaar werd tijdens het jaarcongres van het Instituut voor Bouwrecht de vraag opgeworpen of de bouw niet toe is aan een nieuw contractenstelsel. Expert Jaap de Koning (Witteveen+Bos), een van de auteurs van de
Lees verder

Webinar Klimaat en Circulariteit: De circulaire economie staat aan vooravond van een inhaalslag
Webinar Klimaat en Circulariteit: De circulaire economie staat aan vooravond van een inhaalslag In 2050 moet de Nederlandse economie volledig circulair zijn. Maar in de praktijk én in het beleid is de vooruitgang nog maar pril. Met het klimaat zijn we al veel verder. Maar de inhaalslag is aanstaande, denkt Sandra Onwijn, afdelingshoofd circulaire
Lees verder