Doorgaan naar hoofdcontent

HAK pakt door met groene missie en wil in 2022 B Corp-certificering

de Duurzame Wereld
HAK pakt door met groene missie en wil in 2022 B Corp-certificering
HAK pakt door met groene missie en wil in 2022 B Corp-certificering In lijn met zijn eerder geformuleerde duurzaamheidsmissie wil groentefabrikant HAK in de loop van 2022 verder als officieel gecertificeerde B Corporation, kortweg B Corp. Het onafhankelijke B Corp-keurmerk is een initiatief van de in 2006 opgerichte Amerikaanse non-profit
Lees verder

Fryslân zoekt meer Europese samenwerking op weg naar een circulaire toekomst
Fryslân zoekt meer Europese samenwerking op weg naar een circulaire toekomst In Fryslân wordt al langere tijd samengewerkt aan de transitie naar een circulaire economie. Dit gebeurt ook in samenwerking met andere Europese regio's. Onlangs is vanuit de Poolse regio Łódźkie een nieuw Europees project gestart met de naam FRONTSH1P. Dit project is
Lees verder

Onderzoek naar ervaringen met openbaar laden
Onderzoek naar ervaringen met openbaar laden Al enige tijd werkt NKL aan het project Laden Zonder Verrassingen. Hiermee zetten we in op meer gebruiksvriendelijkheid voor de EV-rijder om op die manier het vertrouwen in elektrisch rijden te vergroten. Om de huidige stand van zaken rondom die gebruiksvriendelijkheid te toetsen hebben we, samen...
Lees verder

NZO stelt Wetenschappelijke Klankbord Commissie in
NZO stelt Wetenschappelijke Klankbord Commissie in Eind 2021 heeft het Noordzeeoverleg (NZO) een Wetenschappelijke Klankbord Commissie ingesteld, onder leiding van Han Lindeboom. Lees meer over NZO stelt Wetenschappelijke Klankbord Commissie in       Persoonlijk | Nieuw personeel voor Solplanet en VDH Solar
Lees verder

EU-Catalyst Partnership: Request for proposals of pioneering green technology projects is launched
EU-Catalyst Partnership: Request for proposals of pioneering green technology projects is launched Today, Breakthrough Energy Catalyst published a request for proposals for large-scale deep green tech projects based in Europe. The request will trigger investments in a portfolio of high-potential projects in the areas of clean hydrogen, sustainable
Lees verder

Nederlandse 'batterij' voor op de zeebodem op CES 2022
Nederlandse 'batterij' voor op de zeebodem op CES 2022 De Nederlandse startup Ocean Grazer bedacht een nieuw soort batterij die op de zeebodem kan liggen. Zo kan er lokaal energie uit windmolens, drijvende zonneparken of golfenergie worden opgeslagen. De startup presenteerde de oceaanbatterij op techbeurs CES. Marjolein
Lees verder

Wie wil een jonge boom?
Wie wil een jonge boom? De bouw van de windmolens in het Oeverbos komt steeds dichterbij. We zijn nu voorbereidingen aan het treffen voor de aanvoer van de onderdelen. In zijn soort zijn onze windmolens maar kleintjes, tiphoogte 146 m, maar de onderdelen zijn toch enorme gevaartes. Er komt wel wat voor kijken om die op...
Lees verder

Aertssen Group geeft batterij van elektrische bus tweede leven voor opslag zonne-energie
Aertssen Group geeft batterij van elektrische bus tweede leven voor opslag zonne-energie Aertssen Group geeft een batterij van een elektrische bus een tweede leven. De batterij gaat gebruikt worden voor de opslag van energie van de 5.500 zonnepanelen die het bedrijf in Stabroek op zijn dak heeft liggen. Belastingdienst
Lees verder

België voert milieubijdrage voor recycling van thuisbatterij
België voert milieubijdrage voor recycling van thuisbatterij België heeft per 1 januari 2022 een milieubijdrage voor de thuisbatterij ingevoerd. Die verwijderingsbijdrage moet de kosten voor de recycling van thuisbatterijen aan het einde van hun levensduur dekken. Ook zoutwaterbatterij komt per direct in aanmerking voor
Lees verder