Doorgaan naar hoofdcontent

Podcast: “Circulair ontwerp vraagt dat je opnieuw moet gaan nadenken”

de Duurzame Wereld
Podcast: "Circulair ontwerp vraagt dat je opnieuw moet gaan nadenken"
Podcast: "Circulair ontwerp vraagt dat je opnieuw moet gaan nadenken" Waterschap krijgt ook in hoger beroep ongelijk en mag btw zonnepark niet volledig aftrekken Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden stelt dat de rechtbank Gelderland terecht heeft geoordeeld dat een waterschap de btw op een zonnepark niet volledig mag
Lees verder

'Actie van Milieudefensie helpt de boel in beweging te brengen'
'Actie van Milieudefensie helpt de boel in beweging te brengen' Na het succes van de klimaatrechtszaak tegen Shell, richt Milieudefensie nu zijn pijlen op 29 grote bedrijven tegelijk. De milieugroep eist binnen drie maanden een overtuigend klimaatplan dat in lijn is met het klimaatakkoord van Parijs. Maria van der Heijden van MVO Nederland: "Er zijn
Lees verder

Zonnepark langs A6 bij Lelystad en Dronten haalbaar, ruimte voor 93 hectare zonnepanelen
Zonnepark langs A6 bij Lelystad en Dronten haalbaar, ruimte voor 93 hectare zonnepanelen Het is financieel haalbaar om een zonnepark langs de A6 bij Lelystad en Dronten te realiseren. Daarbij is er in totaal ruimte voor 93 hectare zonnepanelen. Dat blijkt uit het eindrapport van de verkenningsfase.       Online
Lees verder

Warmtenet Slagenbuurt: de toekomst?
Warmtenet Slagenbuurt: de toekomst? In het besluit van de gemeenteraad Gouda over de warmtetransitie (december 2021) staat dat een warmtenet een goede mogelijkheid is voor de Slagenbuurt en Oud-Achterwillens. Dat betekent  niet dat het zeker is dat het  er ook komt. De gemeente gaat met ons als bewoners vanaf 2025 in gesprek of wij...
Lees verder

Duurzaam begraven? Opties genoeg!
Duurzaam begraven? Opties genoeg! Biobased, recyclaat en CO2: maak plaats voor de grondstoffen van de toekomst Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen? Direct het hele artikel lezen? Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees verder

Comeback van de klipper: duurzame scheepvaart zoekt geld
Comeback van de klipper: duurzame scheepvaart zoekt geld Het Nederlandse bedrijf EcoClipper wil grote zeilschepen terugbrengen in de logistiek. Om dat te doen zoekt het bedrijf geld om een eerste prototype te bouwen. Uiteindelijk moet er een hele vloot van klassieke klippers rondvaren over de wereldzeeën. Kabinet trekt 250
Lees verder

Kamerbrief over benutting budget woningverbeteringssubsidie
Kamerbrief over benutting budget woningverbeteringssubsidie Staatssecretaris Vijlbrief (Mijnbouw) informeert de Tweede Kamer over benutting van het budget woningverbeteringssubsidie, de subsidie die bedoeld is voor bewoners in het aardbevingsgebied om hun woning te verduurzamen en te verbeteren. Winkels, sportclubs en
Lees verder

250 miljoen euro extra subsidie Groningers voor nieuwe zonnepanelen, keuken of badkamer
250 miljoen euro extra subsidie Groningers voor nieuwe zonnepanelen, keuken of badkamer Het kabinet trekt 250 miljoen euro extra uit zodat alle Groningers die in aanmerking komen voor de subsidie van 10.000 euro om hun woning te voorzien van zonnepanelen, nieuwe badkamer of keuken dit ook krijgen.
Lees verder

Winkels, sportclubs en kappers weer open vanaf zaterdag 15 januari
Winkels, sportclubs en kappers weer open vanaf zaterdag 15 januari Winkels, sportclubs en kappers weer open vanaf zaterdag 15 januari Onderwijs, cultuur en sport Het fysiek onderwijs in het middelbaar beroepsonderwijs en hoger onderwijs kan nu ook... Winkels, sportclubs en kappers weer open per zaterdag 15 januari
Lees verder