Doorgaan naar hoofdcontent

‘Renovatie kan leren van erfgoed en nieuwbouw’

de Duurzame Wereld
'Renovatie kan leren van erfgoed en nieuwbouw'
'Renovatie kan leren van erfgoed en nieuwbouw' Nederland begint vol te raken. Toch horen we regelmatig vanuit stedenbouwkundige hoek dat er nog voldoende ruimte is en dat we met renovatie een grote slag kunnen slaan. Wido Quist, universitair docent en sectieleider Heritage & Technology aan de TU Delft, ziet op dit vlak kansen door een kijkje...
Lees verder

Wat willen partijen die pleiten voor een energieneutrale gemeente?
Wat willen partijen die pleiten voor een energieneutrale gemeente? Nog anderhalve maand en we mogen alweer stemmen. Precies een jaar na de Tweede Kamerverkiezingen kiezen we op 16 maart 2022 een nieuwe gemeenteraad. Bij deze verkiezingen zullen energie en klimaat opnieuw een hoofdrol... Het bericht Wat willen partijen die pleiten voor een...
Lees verder

Opschalen biobased bouwen
Opschalen biobased bouwen In 2021 zijn naar schatting 15.000 woningen - ruwweg 20% van de totale productie - industrieel vervaardigd. Mede dankzij de opkomst van kruislaaghout (CLT) is industrieel bouwen aantrekkelijker geworden. De markt vraagt om duurzame biobased woningen met een korte levertijd en diverse... Energy
Lees verder

Antwoorden op Kamervragen over bericht dat woningbouw te weinig rekening met klimaatverandering houdt
Antwoorden op Kamervragen over bericht dat woningbouw te weinig rekening met klimaatverandering houdt Minister De Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) geeft antwoord op vragen over het bericht 'Deltacommissaris: woningbouw houdt veel te weinig rekening met klimaatverandering'. Het Tweede Kamerlid Van Esch (PvdD)) heeft de vragen gesteld.
Lees verder

Schip op drift bij platformen TenneT
Schip op drift bij platformen TenneT Vanochtend is er door de storm een vrachtschip op drift geraakt in het gebied waar TenneT twee transformatorplatformen (Hollandse kust Zuid Alpha en Beta) bouwt voor de aansluiting van windpark… FlatFix Fusion: geschikt voor grotere panelen "Ons zonnepark wekt duurzame energie op én is
Lees verder

Waterstof en Winterspelen
Waterstof en Winterspelen Shell heeft een van de grootste waterstof-elektrolysers ter wereld in gebruik genomen voor de Olympische Winterspelen, met een capaciteit van […] Het bericht Waterstof en Winterspelen verscheen eerst op H2Platform. Vleugelopstelling zonnepanelen De panelen van Zonnepark Woudhuis krijgen een
Lees verder

Amp Energy gaat in Schotland 2 grootste batterijen van Europa bouwen
Amp Energy gaat in Schotland 2 grootste batterijen van Europa bouwen Amp Energy kondigt de 2 grootste energieopslagprojecten met batterijen van Europa aan. Het Schotse Groene batterijcomplex krijgt 2 systemen met een vermogen van 400 megawatt en opslagcapaciteit van 800 megawattuur. Toch subsidie vaste lasten vierde
Lees verder

Aardgasloze nieuwbouw in 2021 groeit naar 89%
Aardgasloze nieuwbouw in 2021 groeit naar 89% In 2021 liep het percentage nieuwbouw zonder aardgasaansluiting op tot 89% voor het hele verzorgingsgebied van Liander. Dat is een lichte stijging ten opzichte van 2020 (87%). De volgende stap in het verduurzamen van... Online buurtbijeenkomst Zonnepark Woudhuis Op zes januari
Lees verder

Beantwoording Kamervragen over de eis van goedkeuring door een andere rijschool voordat een kandidaat mag afrijden
Beantwoording Kamervragen over de eis van goedkeuring door een andere rijschool voordat een kandidaat mag afrijden Beantwoording Kamervragen over 3000 lege vluchten in België en drempels voor internationale treinreizen Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen? Direct het hele artikel
Lees verder