Doorgaan naar hoofdcontent

Zijn Nederlandse directies klaar voor de nieuwe ESG-regelgeving?

de Duurzame Wereld
Zijn Nederlandse directies klaar voor de nieuwe ESG-regelgeving?
Zijn Nederlandse directies klaar voor de nieuwe ESG-regelgeving? Uit een recent onderzoek van Index Industry Association blijkt dat 64% van de vermogens­beheerders in Europa zich grote zorgen maakt over het gebrek aan transparantie en het ontbreken van bedrijfsgegevens over ESG[1]. Dit geeft aan dat bedrijven snel moeten handelen om digitale
Lees verder

Fraunhofer waarschuwt EU voor bijmengen waterstof in aardgasnet
Fraunhofer waarschuwt EU voor bijmengen waterstof in aardgasnet In opdracht van de European Climate Foundation schreef het Duitse onderzoeksinstituut Fraunhofer een uitgebreid rapport over het bijmengen van groene waterstof in Europese gasnetten. Conclusie: doe het niet.  Woningen verwarmen met fossiel aardgas is... Het bericht Fraunhofer...
Lees verder

ABB en Coolbrook starten samenwerking voor de levering van duurzame technologie voor de petrochemische markt
ABB en Coolbrook starten samenwerking voor de levering van duurzame technologie voor de petrochemische markt ABB en Coolbrook hebben een intentieverklaring ondertekend om een strategisch partnerschap aan te gaan voor de introductie van Roto Dynamic Reactor (RDR)-technologie. Doel van deze intentieverklaring is om de implementatie van de
Lees verder

Nieuw record Enexis: 138.000 consumenten en 5.400 bedrijven installeerden in 2021 zonnepanelen
Nieuw record Enexis: 138.000 consumenten en 5.400 bedrijven installeerden in 2021 zonnepanelen In het werkgebied van Enexis is in 2021 een recordaantal van circa 143.400 nieuwe installaties met zonnepanelen opgeleverd. 696.671 consumenten en bedrijven die klant zijn bij Enexis hadden eind 2021 zonnepanelen. Gasprijs beweging
Lees verder

Nagele in Balans kan niet opschalen door nieuwe rekenregels
Nagele in Balans kan niet opschalen door nieuwe rekenregels Een spaak in het wiel van warmteproject Nagele in Balans: het daar toegepaste HoCoSto-systeem geldt sinds de invoering van de NTA8800 als extern warmtenet en telt daarom niet meer mee voor het Energielabel. Verdere uitrol van het project dreigt daardoor stil te vallen. Rutger Bergboer,...
Lees verder

Omgevingsvisie afronding eerste fase
Omgevingsvisie afronding eerste fase In 2021 zijn we gestart met de omgevingsvisie. De omgevingsvisie gaat over de kwaliteiten, de groene omgeving en de leefbaarheid van de gemeente Sint-Michielsgestel. Maar ook over nieuwe ontwikkelingen zoals woningbouw, bereikbaarheid en duurzame energie. De omgevingsvisie bekijkt deze onderwerpen...
Lees verder

Hoe staan de lokale energie-initiatieven ervoor? Je leest het in onze jaarlijkse rapportage!
Hoe staan de lokale energie-initiatieven ervoor? Je leest het in onze jaarlijkse rapportage! The post Hoe staan de lokale energie-initiatieven ervoor? Je leest het in onze jaarlijkse rapportage! appeared first on Nieuwe Energie Overijssel. Welke praktische vragen heb jij over circulair bouwen? Platform CB'23 maakt samen
Lees verder

Nieuw fietspad van gebruikt beton
Nieuw fietspad van gebruikt beton Dat fietst lekker! Het fietspad langs de Herenweg in Noordwijk is vernieuwd. Bijzonder is dat de ondergrond van oud beton en olifantsgras is. De gemeente kiest met circulair beton voor een duurzame oplossing met minder uitstoot van CO₂. Nederlandse en Duitse Waddeneilanden slaan handen ineen
Lees verder

Energiebespaartip: vervang oude huishoudelijke apparaten
Energiebespaartip: vervang oude huishoudelijke apparaten Heb je een hoge energierekening? Misschien heb je ongemerkt een of meer energievreters in huis. Dit zijn bijvoorbeeld oude wasdrogers, wasmachines en koelkasten.  Bij het vervangen van een energievreter bespaar je €50 op je energierekening per jaar! Check bij aanschaf van je nieuwe apparaat
Lees verder