Doorgaan naar hoofdcontent

Zonnepanelen komen vooral uit China, kan dat ook anders?

de Duurzame Wereld
Zonnepanelen komen vooral uit China, kan dat ook anders?
Zonnepanelen komen vooral uit China, kan dat ook anders? China is de koning van de zonnepanelen. Maar er zijn sterke aanwijzingen dat de productie van zonnepanelen niet ethisch is. Dwangarbeid door Oeigoeren is één van de problemen. Ook is de productie niet duurzaam. Maar het kan anders. Steeds meer landen starten hun eigen zonnepanelenproductie.
Lees verder

Aanbiedingsbrief bij 2e periodieke brief over stand van zaken 'Fit for 55'-pakket
Aanbiedingsbrief bij 2e periodieke brief over stand van zaken 'Fit for 55'-pakket Minister Jetten (Klimaat en Energie) biedt de Tweede Kamer de 2e periodieke brief aan over de stand van zaken bij het pakket 'Fit for 55'. Dit gaat over de Europese inspanningen om de uitstoot van CO2 te verminderen. Betaalbare energie In
Lees verder

Waterstoffabriek op gigawattschaal komt dichterbij
Waterstoffabriek op gigawattschaal komt dichterbij In de energietransitie speelt waterstof een belangrijke rol als CO2- en fossielvrije energiedrager, grondstof en brandstof. Voorbereiding boswerkzaamheden in de Balij Staatsbosbeheer start in januari met de voorbereidende werkzaamheden voor het bosonderhoud van 2023. In
Lees verder

Gratis Webinar ventilatie & kierdichting op 7 februari
Gratis Webinar ventilatie & kierdichting op 7 februari "Ik wist niet dat de lucht in mijn huis zo ongezond kan zijn" Veel warmte in een woning gaat verloren door kieren en gaten en niet te vergeten alle roosters, klapraampjes en dauerlufters. De eenvoudigste manier om energie te besparen is dan ook om die allemaal dicht te maken. Maar ….. goede...
Lees verder

Meer dan megawatts met het Ontwikkelfonds voor Energiecoöperaties
Meer dan megawatts met het Ontwikkelfonds voor Energiecoöperaties       Energieproductie 2021 Zonnepark Koudekerke heeft in 2021 goed geproduceerd. Behalve een storing van enkele weken aan één omvormer was het park volledig in bedrijf. De gerealiseerde productie is wat lager dan begroot, omdat 2021 een
Lees verder

Hoeveel energie levert een zonnepaneel? Helder uitgelegd!
Hoeveel energie levert een zonnepaneel? Helder uitgelegd! Het bericht Hoeveel energie levert een zonnepaneel? Helder uitgelegd! verscheen eerst op Stichting Garantiefonds ZonZeker. Streven naar een pro actieve veilige omgeving 25 januari 2022 Eerder wijdden we in BEwerken al een artikel aan de theorie achter het
Lees verder

The 'State of Green Business 2022' is out now!
The 'State of Green Business 2022' is out now! The worlds we collectively inhabit — corporate sustainability, sustainable finance, the circular economy, climate tech — are all reaching inflection points, growing and changing faster than many could have imagined. Along the way, they're roiling industries, companies, jobs and career paths —...
Lees verder

Brabant praat over betaalbare energie
Brabant praat over betaalbare energie R32 is gangbaar bij airco's. Wordt propaan de volgende stap? Veel merken hebben bij hun airco's de overstap van koudemiddel R410A naar R32 gemaakt. Dat levert een forse stap in de GWP-verlaging (van 2.088 naar 675) op. De volgende logische stap lijkt die naar propaan, dat een GWP
Lees verder

Zonnepanelen komen vooral uit China, kan dat ook anders?
Zonnepanelen komen vooral uit China, kan dat ook anders? China is de koning van de zonnepanelen. Maar er zijn sterke aanwijzingen dat de productie van zonnepanelen niet ethisch is. Dwangarbeid door Oeigoeren is één van de problemen. Ook is de productie niet duurzaam. Maar het kan anders. Steeds meer landen starten hun eigen
Lees verder