Doorgaan naar hoofdcontent

D66 stelt vragen over ‘einde-afvalstatus’ van grondstoffen

de Duurzame Wereld
D66 stelt vragen over 'einde-afvalstatus' van grondstoffen
D66 stelt vragen over 'einde-afvalstatus' van grondstoffen Tweede Kamerlid Kiki Hagen van D66 heeft een aantal schriftelijke vragen gesteld aan de staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Die vragen gaan over de transitie naar een circulaire economie en over de definitie van afval in de afvalwet en -regelgeving.Hagen… Read more...
Lees verder

Hoe belangrijk zijn fossiele grondstoffen (nog) voor Nederland?
Hoe belangrijk zijn fossiele grondstoffen (nog) voor Nederland? De verkennende studie 'Ontwikkeling van het belang van energie voor Nederland' brengt de rol van (fossiele) energie in de Nederlandse economie in kaart van 2010 tot 2020. Het bekeek het gebruik en de productie ervan. #PROsAtWork REPIC UK pitch in beach clean
Lees verder

Innovatief energienetwerk voor eerste Europese campus stadslogistiek
Innovatief energienetwerk voor eerste Europese campus stadslogistiek De eerste Europese campus voor innovatie van de stadslogistiek die bij Amsterdam verrijst, krijgt een innovatieve energiehuishouding. Ontwikkelaar Intospace, Essent Energy Infrastructure Solutions (EIS) en netbeheerder...       Alles kan weer
Lees verder

Energie producerende coöperaties richten samen APEC op
Energie producerende coöperaties richten samen APEC op Zeven Amsterdamse energiecoöperaties hebben de Apec opgericht, de Amsterdamse Energie Producerende Coöperaties. Eerste punt op de agenda: met de Amsterdamse lijsttrekkers in gesprek. De Commissie m.e.r. zoekt een nieuwe voorzitter Nieuwsbericht | 18 februari 2022
Lees verder

Datacenter Facebook kan met zonnepanelen 3,7 procent eigen stroomverbruik opwekken
Datacenter Facebook kan met zonnepanelen 3,7 procent eigen stroomverbruik opwekken Door de plaatsing van bijna 140.000 zonnepanelen op het dak, aan de gevels en op de grond kan het nieuwe hyperscale datacenter van Facebook in Zeewolde 3,7 procent van de verbruikte stroom zelf opwekken. De harde cijfers | 91 procent van
Lees verder

* Weten wat de wijk wil. Over draagvlakeisen en representatieclaims in relatie tot burgerinitiatieven.
* Weten wat de wijk wil. Over draagvlakeisen en representatieclaims in relatie tot burgerinitiatieven. In 2021 is door SEN meegewerkt aan dit artikel van Mr. Esmée Driessen, werkzaam als promovenda aan de universiteit van Leiden bij de afdeling Staats- en Bestuursrecht en eveneens verbonden aan de Thorbeckeleerstoel als Thorbeckefellow. In haar
Lees verder

Samenwerking voor innovatieve energie-infrastructuur CLIC
Samenwerking voor innovatieve energie-infrastructuur CLIC De eerste Europese campus voor innovatie van de stadslogistiek die bij Amsterdam verrijst, krijgt een innovatieve energiehuishouding. Ontwikkelaar Intospace, Essent Energy Infrastructure Solutions (EIS) en netbeheerder Liander zullen voor de campus een Hybrid Energy Community System (HECS)
Lees verder

Het Dilemma | De elektrische zonneauto: standaard van de toekomst of gimmick?
Het Dilemma | De elektrische zonneauto: standaard van de toekomst of gimmick? Is iedere elektrische auto die over 20 jaar op de markt komt uitgerust met zonnecellen? Solar Magazine legt dit dilemma voor aan hoogleraar Maarten Steinbuch: 'De helft is ook al mooi.' Project van de week | Matrans Rotterdam Terminal snoept alle
Lees verder

Industrieel hergebruiken CO2 leidt tot onvoldoende uitstootvermindering
Industrieel hergebruiken CO2 leidt tot onvoldoende uitstootvermindering De meeste vormen van het industrieel hergebruiken van CO2 leiden tot onvoldoende vermindering van de uitstoot om aan het Parijs-akkoord te kunnen voldoen. Veel vormen die wel goed genoeg zijn voor een halvering van de totale uitstoot in 2030 zijn dan nog niet marktklaar,
Lees verder