Doorgaan naar hoofdcontent

More than 100 companies and investors call for effective EU corporate accountability legislation

de Duurzame Wereld
More than 100 companies and investors call for effective EU corporate accountability legislation
More than 100 companies and investors call for effective EU corporate accountability legislation In February 2022, over 100 companies, investors, business associations and initiatives released a joint statement urging the EU to swiftly adopt a legislative proposal on mandatory human rights and environmental due diligence (mHREDD), within the
Lees verder

Na 6,5 jaar vonnis bij toeval gehaald; het wordt tijd voor echt beleid en actie!
Na 6,5 jaar vonnis bij toeval gehaald; het wordt tijd voor echt beleid en actie! De finale uitstootcijfers van broeikasgassen over het jaar 2020 zijn eindelijk bekend. Ze laten zien dat in Nederland 25,5% minder CO₂-equivalenten (CO₂ en andere broeikasgassen) heeft uitgestoten dan in 1990. Het minimum om onder de twee graden te blijven. Daarmee is
Lees verder

Kindermenu 2.0 - samen aan de slag voor gezonder uiteten
Kindermenu 2.0 - samen aan de slag voor gezonder uiteten Na het succes van de afgelopen drie jaren gaan kinderen in Drenthe weer aan de slag met Kindermenu 2.0. Wij dagen kinderen van de basisschool en kinderopvang/BSO uit om het meest lekkere, leuke en gezonde gerecht van de gemeente De Wolden te bedenken.
Lees verder

A UK WEEE matching system: a feasibility study
A UK WEEE matching system: a feasibility study Research commissioned by Material Focus and to which the WEEE Forum has contributed, has identified that the introduction of a "matching" system could bring benefits to the UK WEEE system.  The research "A UK WEEE Matching System: A feasibility study of options" details the benefits that this...
Lees verder

Nationale Hypotheek Garantie: 21 procent woningeigenaren leent extra geld voor verduurzaming
Nationale Hypotheek Garantie: 21 procent woningeigenaren leent extra geld voor verduurzaming Ruim 26.000 woningeigenaren die afgelopen jaar gebruikmaakten van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) hebben extra geld geleend voor de verduurzaming van hun huis. NHG signaleert een aanzienlijke toename. Lees het hele artikel op: SolarMagazine.nl
Lees verder

Sigarettenfilters met plastic: van monitoring en doorrekenen tot verbod
Sigarettenfilters met plastic: van monitoring en doorrekenen tot verbod Grote maatschappelijke meerwaarde batterijen bij zonneparken CE Delft heeft in opdracht van ESNL-lid Enexis een onderzoek gedaan naar het omslagpunt van grootschalige batterijen. Het onderzoek toont [...] Actueel nieuws
Lees verder

Aeres en Floriade Expo 2022 werken samen in kennisprogramma over duurzame ontwikkeling
Aeres en Floriade Expo 2022 werken samen in kennisprogramma over duurzame ontwikkeling Invloed op de wereld van morgen. Het is de aanleiding voor Aeres om tijdens Floriade Expo 2022 een kennisprogramma te presenteren dat jongeren zo vroeg mogelijk in aanraking laat komen met vraagstukken over duurzame ontwikkeling. Daarom bekrachtigen Rien
Lees verder

Uitgebreide Producenten Verantwoordelijkheid geeft grip op afvalstromen, maar het kan beter
Uitgebreide Producenten Verantwoordelijkheid geeft grip op afvalstromen, maar het kan beter Een Uitgebreide Producenten Verantwoordelijkheid helpt om grip te krijgen op de inzameling en circulaire verwerking van afvalstromen, maar het moet slimmer en beter. Dat blijkt uit een Quickscan die Partners for Innovation heeft uitgevoerd voor het ministerie
Lees verder

Aan de slag bij De Branden
Aan de slag bij De Branden Binnenkort gaan we aan de slag met het herstel van de Hunze in het gebied De Branden. Ons algemeen bestuur stelde hiervoor het projectplan vast. Het gaat om het deel van het Hunzedal tussen Drouwenerveen en Gasselte. Naast het projectplan stelde het bestuur ook een peilbesluit voor De Branden vast....
Lees verder